Bayern Mnichov otočil duel s Ingolstadtem, Borussia nasázela Darmstadtu šest gólů

17. 9. 2016 17:42
Bayern v bundeslize musel otáčet zápas s Ingolstadtem, Borussia Dortmund rozdrtila 6:0 Darmstadt. Bez porážky je i nadále nováček z Lipska.
Julian Weigl (Borussia Dortmund)
Julian Weigl (Borussia Dortmund) | Foto: Reuters

Berlín - Fotbalisté Bayernu Mnichovporazili 3:1 Ingolstadt a i po třetím kole německé ligy udrželi stoprocentní bilanci. S devíti body tak o dva body vedou tabulku před neporaženou dvojicí Kolín nad Rýnem a nováčkem z Lipska, který si dnes poradil 4:0 s Hamburkem.

Bayern sice prohrával po gólu Lezcana, ještě do přestávky ale srovnal Lewandowski a pátým gólem si upevnil vedení v tabulce střelců. Ve druhém poločase poslal obhájce titulu do vedení Alonso a o výhře definitivně rozhodl šest minut před koncem Rafinha.

Bez porážky je i nováček z Lipska. Na jeho vysokém vítězství nad Hamburkem se dvěma góly podílel Werner, který přišel na hřiště po přestávce a trefil se v 72. a 77. minutě. Před ním otevřel skóre z penalty v 66. minutě Forsberg a o čtvrtý gól se v nastavení postaral Selke.

Ještě vyšší výhru zaznamenal Dortmund, který si poradil 6:0 s Darmstadtem. V první půli se prosadil jen Castro, který se poté trefil i ve druhém poločase stejně jako Ramos, Pulisic, Rode a Mor.

Brémy prohrály i třetí zápas v sezoně, nepomohlo jim ani nasazení českého brankáře Jaroslava Drobného. Zkušený gólman inkasoval na hřišti Mönchengladbachu čtyřikrát už do poločasu a Brémy podlehly 1:4. Byl u toho i další český reprezentant Theo Gebre Selassie. O góly Mönchengladbachu se podělili Hazard a Raffael.

Německá fotbalová liga - 3. kolo:

Bayern Mnichov - Ingolstadt 3:1 (12. Lewandowski, 50. Alonso, 84. Rafinha - 8. Lezcano), Dortmund - Darmstadt 6:0 (7. a 78. Castro, 48. Ramos, 54. Pulisic, 84. Rode, 88. Mor), Eintracht Frankfurt - Leverkusen 2:1 (53. Meier, 79. Fabian - 60. Hernández), Hamburk - Lipsko 0:4 (72. a 77. Werner, 63. Forsberg z pen., 90.+2 Selke), Hoffenheim - Wolfsburg 0:0, Mönchengladbach - Brémy 4:1 (11. a 17. Hazard, 21. a 41. Raffael - 73. Gnabry).