Bayern je po Plzni při chuti, Freiburg zničil pěti trefami, ligu dál táhne Union

16. 10. 2022 21:36
Fotbalisté Unionu Berlín v německé lize porazili 2:0 Dortmund a upevnili si vedení v tabulce. Dnešní výhru jim dvěma zásahy zařídil záložník Janik Haberer.
Radost fotbalistů Bayernu
Radost fotbalistů Bayernu | Foto: Reuters

Za Union se posunul Bayern Mnichov, který rozstřílel 5:0 Freiburg a sesadil ho z druhého místa. Obhájci titulu ztrácí na berlínský celek čtyři body, jejich dnešní soupeř je o další bod zpět třetí. Vicemistři z Dortmundu jsou osmí.

Vyhrál také Kolín nad Rýnem, který bude za necelé dva týdny dalším soupeřem Slovácka v Konferenční lize. S Augsburgem si díky dvěma brankám Steffena Tiggese poradil 3:2.

Sestava Kolína nad Rýnem: Schwäbe - Schmitz, Kilian, Hübers, Hector - Martel, Duda (72. Uth), Schirí, Huseinbasic (78. Schindler) - Maina (78. Adamjan), Tigges (89. Dietz).

Haberer dal oba góly v první půli a Union díky němu udržel i v pátém utkání domácí neporazitelnost. Navíc počtvrté z posledních pěti bundesligových zápasů nedostali Berlíňané gól.

Bayern, který je jedním ze soupeřů Plzně v Lize mistrů, za výhrou nasměrovali už v první půli Gnabry a Choupo-Moting. Po přestávce dokonali debakl hostujícího Freiburgu Sané, Mané a Sabitzer.

Německá fotbalová liga - 10. kolo:

Kolín nad Rýnem - Augsburg 3:2 (47. a 81 Tigges, 61. Huseinbasic - 14. Niederlechner, 69. Caligiuri), Union Berlín - Dortmund 2:0 (8. a 21. Haberer), Bayern Mnichov - Freiburg 5:0 (13. Gnabry, 33. Choupo-Moting, 52. Sané, 55. Mané, 80. Sabitzer).

1. Union Berlín 10 7 2 1 18:6 23
2. Bayern Mnichov 10 5 4 1 29:8 19
3. Freiburg 10 5 3 2 14:13 18
4. Hoffenheim 10 5 2 3 17:10 17
5. Eintracht Frankfurt 10 5 2 3 21:17 17
6. Mönchengladbach 10 4 4 2 18:14 16
7. Kolín nad Rýnem 10 4 4 2 19:17 16
8. Dortmund 10 5 1 4 13:14 16