Dortmund v Superpoháru oplatil Bayernu porážku z LM

FOTO Jak Dortmund zkazil Guardiolovi premiéru
Pro kouče Pepa Guardiolu to byl na lavičce Bayernu ostrý křest v podobně prvního ostrého zápasu.
Domácí fanoušci měli jasno: letošní Superpohár vyhraje Borussia.
Dortmund vedl už od šesté minuty, kdy se po chybě náhradního gólmana Starkeho trefil hlavou Reus.
Po přestávce vyrovnal po dlouhém Lahmově pasu stejným způsobem Arjen Robben (vlevo).
Miroslav Harnoch Miroslav Harnoch
27. 7. 2013 22:23
Fotbalisté Borussie Dortmund před svými fanoušky oplatili Bayernu Mnichov porážku z posledního finále Ligy mistrů a v sobotu večer vyhráli německý Superpohár.

Dortmund  - Fotbalisté Borussie Dortmund před svými fanoušky oplatili Bayernu Mnichov porážku z posledního finále Ligy mistrů a v sobotu večer vyhráli německý Superpohár po finálovém triumfu v poměru 4:2.

Zápas jsme sledovali živě ZDE

Na rozpáleném hřišti Borussie Dortmund se od prvních minut hrál skvělý fotbal. Už v 6. minutě se domácí dostali do vedení, když Starke neudržel míč v rukavicích a Reus ho pohotově dorazil do sítě.

Poté mohl přidat druhou trefu Lewandowski ale sudí odpískal hraniční ofsajd. Bayern poté mohl vyrovnat, ale Shaqiriho vychytal Weidenfeller. Lewandwski na druhé straně svou další tutovku také neproměnil a do kabin se tak šlo za stavu 1:0 pro Dortmund.

Po přestávce se ale rozpoutala pořádná přestřelka. Začal ji bavorský tým, který vyrovnal na 1:1, díky hlavičce Robbena. Jenže v 57. minutě už to bylo 3:1 pro Borussii. Nejprve si Van Buyten srazil do branky centr Güngogana a právě tento hráč vzápětí krásnou ranou přes obránce zvýšil.

Müller v závěru trefil břevno

Bayern se ale nevzdal, díky dvojici Lahm - Robben to bylo pět o jeden gól. První nahrával a z otočky vstřelil už svůj druhou branku.

Hosté stupňovali tlak, nechybělo moc a v 80. minutě Müller vyrovnal. Svým volejem ale rozdrnčel jen břevno. Bayern otvíral vrátka v obraně a dvakrát mu utekl střídající Aubameyang, poprvé Starka nepřekonal, podruhé nahrál Reusovi a ten do odkryté svatyně míč uklidil.

Poslední trefou tak bylo rozhodnuto. Kouč Bayernu Pep Guardiola si tak musí na první trofej na lavičce mnichovského klubu počkat.

Finále německého Superpoháru:

Borussia Dortmund - Bayern Mnichov 4:2 (1:0)

Branky: 6., 86. Reus, 55. van Buyten (vlastní), 57. Gündogan, 86. - 54. a 64. Robben.