Bayern postoupil přes Al Ahlí do finále MS klubů. Dvěma góly rozhodl Lewandowski

8. 2. 2021 22:11
Fotbalisté Bayernu Mnichov podle očekávání postoupili do finále mistrovství světa klubů.
Robert Lewandowski, Bayern - Al Ahli, semifinále MS Klubů
Robert Lewandowski, Bayern - Al Ahli, semifinále MS Klubů | Foto: Reuters

Největší favorit turnaje ve druhém semifinále v katarském Rajjánu porazil egyptský celek Al Ahlí 2:0 brankami Roberta Lewandowského a o trofej si zahraje ve čtvrtek proti mexickému celku Tigres. Al Ahlí čeká duel o třetí místo proti brazilským Palmeiras.

Africký šampion, který ve čtvrtfinále zdolal domácího mistra Duhajl 1:0, držel bezbrankový stav do 17. minuty, kdy Serge Gnabry v pokutovém území přiklepl míč Lewandowskému a polský kanonýr přízemní střelu umístil přesně.

Dvaatřicetiletý Lewandowski mohl v závěru poločasu přidat druhý gól Bayernu, ale tentokrát v ideální pozici zaváhal a přehodil branku Al Ahlí.

Úřadující vítězové Ligy mistrů neměli po změně stran takovou převahu jako v úvodním dějství, přesto soupeři nic nedovolili a v 86. minutě přidal pojistku. Střídající Sané přesným centrem našel Lewandowského, jenž tentokrát skóroval hlavou. Varšavský rodák v aktuální sezoně zaznamenal 29 soutěžních gólů ve 27 zápasech.

Pokud Bayern ve finále uspěje, stane se teprve druhým týmem fotbalové historie, který v rámci jednoho ročníku získá šest trofejí. Zatím se to povedlo jenom Barceloně v roce 2009. Mnichovský gigant už MS klubů ovládl před osmi lety.