Bayern deklasoval Frankfurt, Lewandowski se blýskl hattrickem

24. 10. 2020 17:54
Útočník Robert Lewandowski pomohl v 5. kole německé ligy Bayernu Mnichov třemi góly k vítězství 5:0 nad fotbalisty Frankfurtu. V čele soutěže zůstalo o bod před bavorským velkoklubem Lipsko, které si doma poradilo 2:1 s oslabenou Herthou Berlín. Za hosty odehrál 89 minut český záložník Vladimír Darida.
Robert Lewandowski
Robert Lewandowski | Foto: Reuters

Lewandowski otevřel skóre v desáté minutě, kdy stál na konci rychlé kombinace. Druhý zásah přidal po rohovém kopu a v 60. minutě završil 11. bundesligový hattrick po kolmici Douglase Costy za obranu. Nejlepší fotbalista Evropy za uplynulou sezonu podle ankety UEFA dal v prvních pěti ligových zápasech už deset gólů, což je nový rekord soutěže.

Další trefy přidali střídající Leroy Sané a Jamal Musiala. Frankfurt po dvou výhrách a dvou remízách prohrál poprvé v sezoně.

Hertha prohrála čtvrté utkání v řadě a pohybuje se těsně nad sestupovým pásmem. V Lipsku přitom vedla po gólu Jhona Córdoby, už v 11. minutě ale srovnal po standardní situaci důrazný Dayot Upamecano.

V 50. minutě zkomplikoval celku z hlavního města situaci Deyoraiso Zeefuik, který nastoupil až do druhého poločasu a v rychlém sledu dostal dvě žluté karty. Favorit zužitkoval přesilovku v 77. minutě, kdy mu zajistil tři body z penalty Marcel Sabitzer. V závěru byl navíc vyloučen ještě Jessic Ngankam.

Dortmund měl v derby po celý zápas velkou převahu, gólově se ale prosadil až po změně stran. V 55. minutě otevřel skóre z dorážky Manuel Akanji a klid dal favoritovi o šest minut později pátou trefou v sezoně Erling Haaland. V závěru výhru pojistil kapitán Mats Hummels.

Borussia tak vyhrála vestfálské derby podruhé za sebou a prohloubila krizi svého gelsenkirchenského rivala. Schalke je s jediným bodem na sestupové 17. pozici.

Německá fotbalová liga - 5. kolo:

Bayern Mnichov - Eintracht Frankfurt 5:0 (10., 26. a 60. Lewandowski, 72. Sané, 90. Musiala), Lipsko - Hertha Berlín 2:1 (11. Upamecano, 77. Sabitzer z pen. - 8. Córdoba), Mohuč - Mönchengladbach 2:3 (23. a 36. Mateta - 15. Stindl, 76. Hofmann z pen., 83. Ginter), Union Berlín - Freiburg 1:1 (36. Andrich - 34. Grifo), Dortmund - Schalke 3:0 (55. Akanji, 61. Haaland, 78. Hummels).

1. Lipsko 5 4 1 0 12:3 13
2. Bayern Mnichov 5 4 0 1 22:8 12
3. Dortmund 5 4 0 1 11:2 12
4. Stuttgart 5 2 2 1 10:6 8
5. Mönchengladbach 5 2 2 1 8:8 8
6. Eintracht Frankfurt 5 2 2 1 7:9 8
7. Augsburg 4 2 1 1 5:3 7
8. Brémy 4 2 1 1 6:6 7