Bayern dál vládne, tentokrát to odnesl Fürth. Lewandowski dal dva góly

20. 2. 2022 17:56
Fotbalisté Bayernu Mnichov otočili domácí duel 23. kola německé ligy s posledním Fürthem, k výhře 4:1 přispěl dvěma góly nejlepší bundesligový střelec Robert Lewandowski. Lídr tabulky má nadále šestibodový náskok před druhým Dortmundem, který deklasoval na svém stadionu Mönchengladbach 6:0. Kapitán Marco Reus dal dva góly a na tři další přihrál.
Thomas Müller slaví gól Bayernu
Thomas Müller slaví gól Bayernu | Foto: Reuters

Bayern stejně jako před týdnem při porážce v Bochumi a při středeční remíze v osmifinále Ligy mistrů se Salcburkem nezvládl první poločas. Outsidera poslal do vedení ve 42. minutě nejlepší střelec týmu Hrgota, jehož pokus z přímého kopu skončil za přispění teče v síti.

Bavorský velkoklub ale na rozdíl od minulých zápasů bleskově zareagoval. Pár vteřin po zahájení druhé půle zužitkoval přihrávku z pravé strany Lewandowski a v 61. minutě si po podobné akci srazil míč do vlastní sítě Griesbeck. Osm minut před koncem navíc přidal Lewandowski hlavou svou 28. ligovou trefu v sezoně a v nastavení pojistil výsledek Choupo-Moting.

Reus odstartoval své představení v "Borussen derby" gólovou dorážkou v 26. minutě. O chvíli později vyzval kolmicí ke skórování Malena a branku připravil přesnou přihrávkou i pro Wolfa a sedmnáctiletého Moukoka, jenž se prosadil poprvé v sezoně.

Dvaatřicetiletý kapitán Dortmundu se proti svému bývalému týmu trefil podruhé v 81. minutě a v samém závěru mohl dokonce završit hattrick. K pokutovému kopu se ale postavil Can a s jistotou proměnil.

Záložník Vladimír Darida nezabránil debaklu Herthy Berlín 1:6 s Lipskem. To udrželo čtvrtou příčku, naopak Hertha je pouze bod nad sestupovým pásmem. Klíčový moment přišel po hodině hry za stavu 1:1. Kempf stáhl ve vápně unikajícího Nkunkua, viděl červenou kartu a sám faulovaný navíc proměnil penaltu. Nkunku vzápětí přidal druhý zásah a proti oslabenému soupeři skórovali i Olmo, Haidara a Poulsen.

Německá fotbalová liga - 23. kolo:

Bayern Mnichov - Fürth 4:1 (46. a 82. Lewandowski, 61. vlastní Griesbeck, 90.+1 Choupo-Moting - 42. Hrgota), Dortmund - Mönchengladbach 6:0 (27. a 81. Reus, 32. Malen, 70. Wolf, 74. Moukoko, 90.+1 Can z pen.), Hertha Berlín - Lipsko 1:6 (48. Jovetič - 64. z pen. a 67. Nkunku, 20. Henrichs, 75. Olmo, 82. Haidara, 89. Poulsen).

1. Bayern Mnichov 23 18 1 4 74:26 55
2. Dortmund 23 16 1 6 63:36 49
3. Leverkusen 23 12 5 6 60:39 41
4. Lipsko 23 11 4 8 49:28 37
5. Hoffenheim 23 11 4 8 45:35 37
6. Freiburg 23 10 7 6 36:26 37
7. Kolín nad Rýnem 23 9 8 6 35:37 35
8. Mohuč 23 10 4 9 34:26 34