Bayern, Leverkusen a Dortmund zvýšily svůj náskok v čele

19. 1. 2013 20:30
Bavorský lídr doma zdolal nováčka a poslední tým tabulky Fürth 2:0 a nadále vede tabulku o devět bodů před Leverkusenem.
Mario Mandžukič se raduje z jednoho ze svých dvou gólů do sítě Fürthu
Mario Mandžukič se raduje z jednoho ze svých dvou gólů do sítě Fürthu | Foto: Reuters

Mnichov - Fotbalisté Bayernu Mnichov úspěšně vstoupili do druhé části německé ligy. Bavorský lídr doma zdolal nováčka a poslední tým tabulky Fürth 2:0 a nadále vede tabulku o devět bodů před Leverkusenem.

Ve večerním duelu pak rozstřílel Dortmund Brémy na jejich hřišti 5:0. Obhájce titulu vedl už v 18. minutě 2:0 zásluhou hvězdného dua Reus-Götze a když hned po změně stran přidal třetí branku Santana, bylo o výsledku rozhodnuto.

Bayern pokračuje ve spanilé jízdě ligou

O vítězství svěřenců trenéra Heynckese rozhodl dvěma góly Mario Mandžukič, s 11 brankami nejlepší střelec Bayernu v sezoně. Chorvatský útočník se poprvé prosadil ve 26. minutě po chybě obrany, po hodině hry pak pojistil vedení přesnou hlavičkou po rohovém kopu.

Fürth čeká na bundesligovou výhru už šestnáct zápasů. Bayernu v této sezoně nedokázal vstřelit gól, na podzim prohrál doma 0:3.

Bayer vyhrál šlágr s Frankfurtem

Leverkusen bez českého obránce Michala Kadlece, jehož ze sestavy vyřadila chřipka, zdolal na svém hřišti Frankfurt 3:1. Zápas narušili odpálením světlic na trávník frankfurtští fanoušci, kvůli nimž byl duel v prvním poločase zhruba na sedm minut přerušen. Až potom padaly góly.

Bayer poslal do vedení po půlhodině hry Boenisch, dvougólový náskok vzápětí zařídil Kiessling. Po změně stran se Kiessling změnil v nahrávače a připravil gól Schürrlemu. Za hosty snížil dvanáct minut před koncem Meier.

Pospěch se rozešel s Krmašem smírně

Wolfsburg s českým záložníkem Janem Polákem v sestavě zaznamenal šestou ligovou výhru v sezoně, když na domácím hřišti porazil Stuttgart 2:0.

Skóre se změnilo až ve druhém poločase, kdy se pošesté v ročníku prosadil Brazilec Diego, o čtvrt hodiny později zvýšil Madlung. Wolfsburg výhra posunula v neúplné tabulce na třinácté místo, Stuttgart zůstal devátý.

Souboj českých obránců Zdeňka Pospěcha z Mohuče a Pavla Krmaše, oblékajícího dres Freiburgu, skončil remízou 0:0. Domácí Mohuč klesla na sedmé místo, Freiburg na šesté.

Výsledky 18. kola:

Bayern Mnichov - Fürth 2:0 (26. a 61. Mandžukič), Hoffenheim - Mönchengladbach 0:0, Leverkusen - Eintracht Frankfurt 3:1 (31. Boenisch, 33. Kissling, 58. Schürrle - 78. Meier), Mohuč - Freiburg 0:0, Wolfsburg - Stuttgart 2:0 (51. Diego, 67. Madlung), Brémy - Dortmund (9. Reus, 19. Götze, 48. Santana, 81. Lewandowski, 85. Blaszczykowski).

1. Bayern Mnichov 18 14 3 1 46:7 45
2. Leverkusen 18 11 3 4 36:23 36
3. Dortmund 18 9 6 3 40:20 33
4. Eintracht Frankfurt 18 9 3 6 34:30 30
5. Schalke 18 8 4 6 32:29 28
6. Freiburg 18 7 6 5 24:18 27
7. Mohuč 18 8 3 7 24:21 27
8. Mönchengladbach 18 6 8 4 25:26 26