Basilej bez Suchého porazila ve čtvrtfinále EL Valencii 3:0

3. 4. 2014 23:12
Fotbalisté Basileje bez distancovaného českého obránce Marka Suchého porazili v úvodním čtvrtfinále Evropské ligy Valencii 3:0.
Fotbalisté Basileje slaví jeden ze tří gólů v síti Valencie.
Fotbalisté Basileje slaví jeden ze tří gólů v síti Valencie. | Foto: Reuters

Praha - Fotbalisté Basileje bez distancovaného českého obránce Marka Suchého porazili v úvodním čtvrtfinále Evropské ligy Valencii 3:0 a před odvetou ve Španělsku mají semifinále na dosah. V ostatních zápasech padlo shodně po jedné brance - Juventus vyhrál v Lyonu, Benfica v Alkmaaru a Porto si i v oslabení poradilo se Sevillou.

Basileji kromě Suchého, který pykal za vyloučení z osmifinále se Salcburkem, chyběl také zraněný kapitán Marco Streller. Švýcarský celek navíc hrál na prázdném St. Jakob-Parku, protože má kvůli chování fanoušků na dvě utkání zavřený stadion.

Komorní atmosféra však domácí nerozhodila a díky dvěma gólům Delgada se přiblížili k druhé semifinálové účasti za sebou. Argentinský záložník se trefil poprvé v 34. minutě a další branku přidal o čtyři minuty později, v nastavení druhého poločasu navíc přidal třetí trefu Stocker.

Juventus o výhře na hřišti osmifinálového přemožitele Plzně Lyonu rozhodl pět minut před koncem, kdy se trefil Bonucci. Turínský celek však před domácí odvetou straší zdravotní stav útočníka Téveze, který krátce po přestávce musel pravděpodobně kvůli zranění třísel střídat.

Jednobrankovým rozdílem si s Alkmaarem, který ve druhém kole vyřadil Liberec, poradil i finalista minulého ročníku Benfica. O jediný gól se v úvodu druhé půle postaral Salvio a lisabonský celek se tak se 64 zásahy vyrovnal v čele historické tabulky Evropské ligy PSV Eindhoven.

Výhru 1:0 zaznamenalo také Porto proti Seville. Vítězství domácích, kteří stejného soupeře vyřadili na cestě za titulem v sezoně 2010/11, zajistil po půlhodině hry Mangala. Hostům ke změně výsledku nepomohla ani krátká přesilovka po vyloučení Fernanda v 87. minutě.