Baroš zazářil dvěma góly, Jablonec se dál trápí, remizoval s Duklou

24. 10. 2015 19:03
Na lavičce dávat góly nezapomněl. Fotbalový útočník Milan Baroš pomohl Mladé Boleslavi dvěma góly k vítězství nad Slováckem 4:1. Tři body si připsala také Příbram, když vyhrála 2:0 nad Baníkem.
Milan Baroš
Milan Baroš | Foto: Milan Kammermayer

Praha - Na lavičce dávat góly nezapomněl. Fotbalový útočník Milan Baroš pomohl v 11. kole Synot ligy Mladé Boleslavi dvěma góly k vítězství nad Slováckem 4:1.

Letní posila z Ostravy nastoupila letos poprvé v základní sestavě a a skórovala už ve 4. a 11. minutě. Libor Došek sice snížil, ale výhru domácích potvrdili Jiří Skalák a vlastním gólem Vlastimil Daníček.

Krize dál trápí fotbalistky Jablonce, kteří doma díky penaltě v posledních minutách zachránili alespoň remízu s pražskou Duklou a zápas skončil 3:3. Hosté na severu Čech vedli po dvou trefách Michaela Krmenčíka a brance Lukáše Štetiny 3:1, ale v 79. minutě snížil Martin Doležal a v poslední minutě zařídil domácím aspoň bod z pokutového Tomáš Wágner.

V první půli se z pokutového kopu prosadil také jeho spoluhráč Martin Pospíšil. Jablonec nevyhrál ani v osmém domácím soutěžním utkání sezony a na tři body čeká už čtyři kola. Dukla dokonce ještě o jedno víc.

Tři body si připsala také Příbram, když vyhrála 2:0 nad Baníkem. Ostravští tak zůstali se čtyřmi body poslední. Středočechy v první půli poslal do vedení Jan Rezek, výhru v závěru zpečetil svou první ligovou trefou Antonín Barák. Příbram s Ostravou neprohrála popáté v řadě, nejhorší ligový start Baníku v historii se naopak prohlubuje.

Teplice zvítězily na hřišti nováčka Zlína 2:1 a posunuly se na páté místo neúplné tabulky. Vee 13. minutě otevřel skóre Radim Breite po asistenci Martina Filla, jenž po změně stran přidal druhou branku hostů. "Ševci" už jen snížili díky Lukáši Holíkovi a popáté za sebou v nejvyšší soutěži nevyhráli.

11. kolo první fotbalové ligy:

Baník Ostrava - 1. FK Příbram 0:2 (0:1)
Branky:
20. Rezek, 86. Barák. Rozhodčí: M. Paták - Mokrusch, Pochylý. ŽK: Kaša, Mičola - Pilík, Zápotočný, Štípek, Hruška. Diváci: 3538.

Ostrava: Pavlenka - Dostál, Kaša, Machovec, Ježdík - Lásik (77. Holzer), Mišák - Narh, Kukec, Mičola (56. Szotkowski) - Červenka (46. De Azevedo). Trenér: Korytář.

Příbram: Hruška - Sus, Dosoudil, Zápotočný, Divíšek - Hnáníček - Štípek (75. Barák), Pilík, Rezek (85. Tregler), Končal (64. Krameš) - Bednář. Trenér: Tobiáš.

FK Mladá Boleslav - 1. FC Slovácko 4:1 (2:1)
Branky:
4. a 11. Baroš, 65. Skalák, 82. vlastní Daníček - 23. Došek. Rozhodčí: Lerch - Mencl, Vlasjuk - Příhoda, Marek. ŽK: Bořil - Šumulikovski, Civič, Reinberk. Diváci: 3107.

M. Boleslav: Šeda - J. Kysela, Vraštil, Kúdela, Bořil - Zahustel, Ščuk, J. Rada, Skalák (89. Klobása) - Magera, Baroš (77. Čermák). Trenér: K. Jarolím.

Slovácko: Heča - Chvátal, Hofmann, Břečka, Reinberk - Šumulikoski - Diviš, Havlík (71. Daníček), Sadílek (89. Kovář), Civič (80. Hlúpik) - Došek. Trenér: Habanec.

Fastav Zlín - FK Teplice 1:2 (0:1)
Branky:
75. Holík - 13. Breite, 61. Fillo. Rozhodčí: Proske - Pelikán, Peřina. ŽK: Krob (Teplice). Diváci: Diváci: 4109.

Zlín: Dostál - Pazdera, Jugas, Hájek, Hubáček - Matejov (63. V. Vukadinovič), Živulič, Holík, Koreš (83. Bartolomeu) - Železník, Poznar. Trenér: Páník.

Teplice: Grigar (27. Slavík) - Hora, Lüftner, D. Jablonský, Krob - Ljevakovič - Vondrášek, Breite, Vachoušek (89. Matula), Fillo (82. Potočný) - Bratanovič. Trenér: Vavruška.

FK Jablonec - Dukla Praha 3:3 (1:2)
Branky
: 30. Pospíšil z pen., 79. Martin Doležal I., 90. Wágner z pen. - 23. a 35. Krmenčík, 55. Štetina. Rozhodčí: Jech - Kotík, Štěrba. ŽK: Rossi - Krmenčík, Berger, Čajič, Jurendič. Diváci: 1230.

Jablonec: V. Hrubý - Karavajev, Pernica, Beneš, Matěj Hanousek - Hübschman - Masopust (46. Tecl), Pospíšil, Rossi (69. Wágner), Mingazov (58. Trávník) - Martin Doležal I. Trenér: Šilhavý.

Dukla: F. Rada - Jurendič, Štetina, Gorkšs, Vrzal - Marek Hanousek, Považanec, Daniel Tetour (75. Miloševič) - Berger (89. Koval), Krmenčík (80. Jeřábek), Čajič. Trenér: Kozel.

před 5 minutami

Výroba nábytku v Česku loni vzrostla na rekordních 48,5 miliardy korun

Nábytkářské firmy v Česku loni vyrobily zboží za rekordních 48,5 miliardy korun, meziročně o 1,1 procenta více. Tržby z prodeje nábytku klesly o 3,1 procenta na 38,62 miliardy korun. Vývoz stoupl o 13,6 procenta, dovoz se zvýšil o 10,6 procenta. Ve čtvrtek to sdělil tajemník Asociace českých nábytkářů (AČN) Tomáš Lukeš.

"Výkon výroby nábytku zaznamenal další růst v řadě. Loni na podzim jsme odhadovali, že bude zhruba stagnovat. Méně potěšitelnou zprávou je, že podíl dovozu na prodejích meziročně vzrostl téměř o osm procentních bodů na 61,3 procenta. To znamená, že čeští nábytkáři ztratili významnou pozici na tuzemském trhu," uvedl Lukeš. Podle něj to pravděpodobně souvisí s rozvojem on-line prodejů, kdy většina takového nábytku je právě ze zahraničí, zejména z Polska a Číny.

Aktualizováno před 7 minutami

Kulhánek by mohl být jmenován ministrem zahraničí ve středu, řekl Babiš po jednání

Kandidát na ministra zahraničních věcí Jakub Kulhánek (ČSSD) ve čtvrtek ráno zhruba 45 minut jednal na úřadu vlády s premiérem Andrejem Babišem (ANO).

Babiš po jednání řekl Blesku, že by měl být Kulhánek jmenován ministrem zahraničí nejspíš ve středu. Premiér kandidátovi na šéfa diplomacie řekl, aby se vakcínami vůbec nezabýval.

Kulhánek se po jednání s Babišem novinářům vyhnul. Odpoledne Kulhánka na zámku v Lánech přijme prezident Miloš Zeman. "Jak jsem se vyjadřoval pro média už předtím, nejdříve si chci promluvit s panem premiérem a s panem prezidentem," řekl Kulhánek.

před 23 minutami

Německý ústavní soud zrušil zmrazení nájmů v Berlíně

Německý ústavní soud ve čtvrtek zrušil zákon, který v hlavním městě Berlíně zmrazil nájemné. Podle soudu jednotlivým spolkovým zemím, kterou je i německá metropole, nepřísluší o výši nájemného rozhodovat. Tuto pravomoc má pouze parlament na celoněmecké úrovni, informovala agentura DPA.

Koncem loňského února vstoupil v Berlíně v platnost zákon, který na pět let zmrazil nájemné u zhruba 1,5 milionu bytů. U zhruba 300 000 bytů museli majitelé nájemné snížit na úroveň z června 2019. Od roku 2022 mohou ceny znovu stoupat, ale ročně nejvýše o 1,3 procenta.

Cílem kontroverzního opatření prosazeného levicovou koalicí na berlínské radnici bylo zastavit prudký růst nákladů na bydlení z posledních let, kvůli kterému se řada obyvatel z německého hlavního města vystěhovala.