Baroš pomohl brankou k vysokému vítězství Galatasaraye

30. 7. 2009 23:30
Maccabi Netanya - Galatasaray Istanbul 1:4
Baroš se v utkání s Maccabi prosadil jednou brankou
Baroš se v utkání s Maccabi prosadil jednou brankou | Foto: Reuters

Praha - Útočník Milan Baroš se podílel jedním gólem na vítězství Galatasaraye Istanbul v úvodním utkání 3. předkola Evropské ligy na hřišti izraelského klubu Maccabi Netanya 4:1.

V dalších zápasech se střelecky prosadili také Tomáš Jun z Austrie Vídeň a žilinský David Kobylík, jejichž týmy remizovaly.

Fotbalisté Maccabi Netanya sice doma vstřelili ve 25. minutě úvodní branku, ale istanbulský obránce Hakan Balta už o šest minut později vyrovnal.

Druhá půle patřila hostům. Střelecky se prosadili záložník Sabri Sarioglu a Australan Harry Kewel. V 73. minutě se dočkal i Baroš, který po přiťuknutí spoluhráče Ardy zblízka prostřelil domácího brankáře.

Liberec předkolo ve Vaduzu zvládl. Veze si výhru 1:0
Olomouc rozstřílela Aberdeen na jeho hřišti 5:1

Nejlepší střelec uplynulého ročníku turecké ligy obdržel krátce po gólu žlutou kartu a na posledních deset minut přepustil místo na hřišti konžskému reprezentantovi Shabanimu Nondovi.

Záložník Kobylík vstřelil jedinou branku Žiliny, která na svém stadionu remizovala s Hajdukem Split 1:1. Skóre zápasu, kterému předcházely divoké výtržnosti hostujících fanoušků, otevřel v 52. minutě po chybě obrany brazilský útočník Hajduku Rafael Paraiba.

Kobylík v 73. minutě vyrovnal z penalty a zajistil svěřencům trenéra Pavla Hapala do odvety o něco přijatelnější výsledek. V sestavě Žiliny byl i obránce Ondřej Šourek.

Prosadil se i útočník Jun, jehož Austria Vídeň remizovala na půdě Vojvodiny Novi Sad také 1:1. Celý zápas v Srbsku odehrál v dresu rakouského týmu také obránce Petr Voříšek.

Blízko postupu je Hamburk, který zvítězil na hřišti dánských Randers vysoko 4:0. Kapitán David Jarolím odešel ze hřiště po půl hodině hry za rozhodnutého stavu 3:0. Stoper David Rozehnal, který do HSV přestoupil ve středu z Lazia Řím, zatím nebyl k dispozici.

Český kapitán Polonie Varšava Radek Mynář byl vyloučen v utkání s Bredou, která v Polsku zvítězila 1:0. Mynář viděl po inkasované brance v rychlém sledu dvě žluté karty a musel ze hřiště.

Vysokou výhru si připsali fotbalisté Fenerbahce Istanbul, kteří doma deklasovali Honvéd Budapešť 5:1. Velký podíl na tom měl španělský kanonýr Güiza, který zaznamenal hattrick.

AS Řím otočil zápas s Gentem a díky třem brankám v druhém poločase porazil belgický klub 3:1. Nedařilo se Samaře, která prohrála na půdě irského St. Patrick's 0:1. V záloze hostů odehrál celý zápas Jiří Jarošík, útočník Jan Koller nebyl ani na lavičce.