Baroš shodil vousy a střílí góly. Čekal na ně skoro rok

David Procházka
9. 3. 2013 22:00
Milan Baroš, fotbalový útočník Baníku Ostrava, vstřelil v sobotním ligovém utkání Hradci Králové tři góly a sám zařídil výhru 3:0.
Takhle vousatý byl Milan Baroš ještě před pár dny. Teď ale plnovous shodil a rázem střílí góly | Foto: CPA

Ostrava - První zápas proti Českým Budějovicím měl navrátilec do Baníku Ostrava Milan Baroš na rozehrání a odehrál 25 minut, ve druhém už exreprezentační útočník hrozil v Plzni v základní sestavě a trefil tyčku.

Třetí vystoupení v sobotním zápase proti Hradci Králové už bylo Barošovým galapředstavením. Svým hattrickem zařídil výhru 3:0 a důležité tři body v boji o záchranu.

Poslední gól před rokem v Manise

Přitom na gól v soutěžním zápase čekal Baroš téměř rok. Naposledy se prosadil 8. dubna 2012 v Manise, kde v 10. minutě otevřel skóre zápasu, který nakonec Galatasaray vyhrál 4:0. Loňskou sezonu zakončil s bilancí 8 ligových gólů, letos už ale v tureckém klubu neodehrál ani minutu, také proto se vrátil v únoru do Baníku.

„No asi máte pravdu, už to bude skoro rok, co jsem dal gól,“ uznal Milan Baroš. Neprosadil se ani v reprezentaci. „Pocit střelce si užívám, i když jde v první řadě o výhru týmu. Tři body jsou skvělé,“ radoval se Baroš.

Gól první (nejhezčí i nejtěžší) - průnik obranou

Baroš se střelecky prosadil už ve třetím zápase, v 5. minutě sobotního zápasu, celkově ve 106. minutě v české lize po návratu z jedenáctiletého pobytu v zahraničí. Byl to nejhezčí, nejdůležitější a nejtěžší gól ze všech tří.

Partner v baníkovském útoku Petr Soukup mu sklepl hlavou míč asi10 metrůod šestnáctky, Baroš si odstavil Schwarze, hned poté obehrál vystoupivšího stopera Jánošíka, který udělal patrně největší chybu a pak si poradil i s kapitánem Fukalem. Asi ze dvanácti metrů pak přesnou střelou k pravé tyči nedal Koubkovi šanci.

„Souky mi to pěkně sklepl a já se rozběhl do rozhozené hradecké obrany. Udělal jsem jednoho hráče, pak druhého a už jsem mohl možná střílet. Ale ještě jsem si věřil na další posunutí míče, protože brankář byl celkem daleko. A pak už jsem neměl problém to trefit,“ popsal první trefu.

Gól druhý – skvělá kolmice Hableho, pak suverénní oblouček

Při druhé trefě v 33. minutě dostal Baroš míč, jaký přesně potřebuje a z jakých dokázal v bohaté kariéře vždy těžit. Hable vyslal dopředu rychlou kolmici a Baroš měl dost volného prostoru míč doběhnout a před brankářem si promyslet, co provede.

„To byla skvělá kolmice Hablise, pak jsem míč jen dloubl přes gólmana,“ popsal klidně svou druhou trefu.

Gól třetí – akce Kukece, dorážka střely do tyče

V 54. minutě kouzlil před hradeckou šestnáctkou Chorvat Davor Kukec, prokličkoval se až do šestnáctky, z pravé strany vystřelil křížně na vzdálenější pravou tyč. Jenže ji trefil. Baroš byl však na místě a došel si pro hattrick.

„To byla Davorova akce a jeho zásluha. To byla lehká dorážka,“ završil popis svého prvního hattricku v české lize. „Před odchodem do Liverpoolu jsem tři góly nedal, je to premiéra,“ podotkl. Poslední Barošův hattrick se datuje do předloňské sezony. „To jsem dal nějaký hattrick v Galatasarayi,“ doplnil baníkovský útočník.

Gólů mohlo být i pět!

Přitom Baroš mohl dát i pět gólů. Měl další dvě až tři skvělé příležitosti. Vzpomněl si na dvě výrazné.

„V první minutě jsem po rohu trefil u tyče jejich obránce. Pak tam před poločasem byla skvělá přihrávka pod sebe od Davora, ale netrefil jsem to dobře. I tak jsou ale tři góly dost,“ byl spokojený už oholený Baroš. Proč sundal plnovous dříve než v květnu, jak zněla sázka, však nechtěl hovořit. „To je bulvární otázka,“ naježil se.