Baroš shodil vousy a střílí góly. Čekal na ně skoro rok

David Procházka
9. 3. 2013 22:00
Milan Baroš, fotbalový útočník Baníku Ostrava, vstřelil v sobotním ligovém utkání Hradci Králové tři góly a sám zařídil výhru 3:0.
Takhle vousatý byl Milan Baroš ještě před pár dny. Teď ale plnovous shodil a rázem střílí góly
Takhle vousatý byl Milan Baroš ještě před pár dny. Teď ale plnovous shodil a rázem střílí góly | Foto: CPA

Ostrava - První zápas proti Českým Budějovicím měl navrátilec do Baníku Ostrava Milan Baroš na rozehrání a odehrál 25 minut, ve druhém už exreprezentační útočník hrozil v Plzni v základní sestavě a trefil tyčku.

Třetí vystoupení v sobotním zápase proti Hradci Králové už bylo Barošovým galapředstavením. Svým hattrickem zařídil výhru 3:0 a důležité tři body v boji o záchranu.

Poslední gól před rokem v Manise

Přitom na gól v soutěžním zápase čekal Baroš téměř rok. Naposledy se prosadil 8. dubna 2012 v Manise, kde v 10. minutě otevřel skóre zápasu, který nakonec Galatasaray vyhrál 4:0. Loňskou sezonu zakončil s bilancí 8 ligových gólů, letos už ale v tureckém klubu neodehrál ani minutu, také proto se vrátil v únoru do Baníku.

„No asi máte pravdu, už to bude skoro rok, co jsem dal gól,“ uznal Milan Baroš. Neprosadil se ani v reprezentaci. „Pocit střelce si užívám, i když jde v první řadě o výhru týmu. Tři body jsou skvělé,“ radoval se Baroš.

Gól první (nejhezčí i nejtěžší) - průnik obranou

Baroš se střelecky prosadil už ve třetím zápase, v 5. minutě sobotního zápasu, celkově ve 106. minutě v české lize po návratu z jedenáctiletého pobytu v zahraničí. Byl to nejhezčí, nejdůležitější a nejtěžší gól ze všech tří.

Partner v baníkovském útoku Petr Soukup mu sklepl hlavou míč asi10 metrůod šestnáctky, Baroš si odstavil Schwarze, hned poté obehrál vystoupivšího stopera Jánošíka, který udělal patrně největší chybu a pak si poradil i s kapitánem Fukalem. Asi ze dvanácti metrů pak přesnou střelou k pravé tyči nedal Koubkovi šanci.

„Souky mi to pěkně sklepl a já se rozběhl do rozhozené hradecké obrany. Udělal jsem jednoho hráče, pak druhého a už jsem mohl možná střílet. Ale ještě jsem si věřil na další posunutí míče, protože brankář byl celkem daleko. A pak už jsem neměl problém to trefit,“ popsal první trefu.

Gól druhý – skvělá kolmice Hableho, pak suverénní oblouček

Při druhé trefě v 33. minutě dostal Baroš míč, jaký přesně potřebuje a z jakých dokázal v bohaté kariéře vždy těžit. Hable vyslal dopředu rychlou kolmici a Baroš měl dost volného prostoru míč doběhnout a před brankářem si promyslet, co provede.

„To byla skvělá kolmice Hablise, pak jsem míč jen dloubl přes gólmana,“ popsal klidně svou druhou trefu.

Gól třetí – akce Kukece, dorážka střely do tyče

V 54. minutě kouzlil před hradeckou šestnáctkou Chorvat Davor Kukec, prokličkoval se až do šestnáctky, z pravé strany vystřelil křížně na vzdálenější pravou tyč. Jenže ji trefil. Baroš byl však na místě a došel si pro hattrick.

„To byla Davorova akce a jeho zásluha. To byla lehká dorážka,“ završil popis svého prvního hattricku v české lize. „Před odchodem do Liverpoolu jsem tři góly nedal, je to premiéra,“ podotkl. Poslední Barošův hattrick se datuje do předloňské sezony. „To jsem dal nějaký hattrick v Galatasarayi,“ doplnil baníkovský útočník.

Gólů mohlo být i pět!

Přitom Baroš mohl dát i pět gólů. Měl další dvě až tři skvělé příležitosti. Vzpomněl si na dvě výrazné.

„V první minutě jsem po rohu trefil u tyče jejich obránce. Pak tam před poločasem byla skvělá přihrávka pod sebe od Davora, ale netrefil jsem to dobře. I tak jsou ale tři góly dost,“ byl spokojený už oholený Baroš. Proč sundal plnovous dříve než v květnu, jak zněla sázka, však nechtěl hovořit. „To je bulvární otázka,“ naježil se.

 

Právě se děje

před 35 minutami

Babiš bude informovat evropské představitele o Vrběticích na sobotním summitu

Premiér Andrej Babiš (ANO) bude na neformálním summitu lídrů Evropské unie informovat o vrbětické kauze, písemné závěry k tématu ale zaujme až příští summit koncem května. Novinářům to Babiš v pátek řekl před odletem na jednání, které se koná do soboty v portugalském Portu. Předseda Evropské rady Charles Michel podle Babiše slíbil téma zmínit i na tiskové konferenci.

Summit se bude týkat například společného přístupu k sociálním tématům, jako jsou minimální mzda či rovné pracovní podmínky mužů a žen. Babiš řekl, že u večeře kolegy seznámí s vývojem česko-ruského sporu vyvolaného kauzou Vrbětice. "Co se týče Ruska jako takového, téma bude speciálně na programu příští Evropské rady za tři týdny," uvedl. V projevu bude žádat o solidaritu, které se podle něj už Česku dostává od dalších zemí EU i spojenců mimo unii.

Nynější neformální summit nebude mít písemné závěry, k Rusku by se však měl vyjádřit summit svolaný na 25. května. "Kauza se dostane do písemných závěrů na té normální Evropské radě," řekl. Kolem případu podle Babiše není nic nového, spojenců se nijak nedotkne vnitropolitická debata v ČR. Podle serveru Seznam Zprávy chtěl vicepremiér Jan Hamáček (ČSSD) na své zrušené cestě do Moskvy vyměnit informace o Vrběticích mimo jiné za dodávky ruské vakcíny Sputnik V. Hamáček to ostře odmítá a chce se bránit soudně.

Zdroj: ČTK
Další zprávy