Baroš: Bod je pro nás málo. Do Plzně ale pojedeme sebevědomí

Sport Sport, David Procházka
23. 2. 2013 18:15
Baroše se bouřící publikum dočkalo v 67. minutě
Milan Baroš věří, že Baník ztracené body ze zápasu s Českými Budějovicemi získá příští týden v Plzni. | Foto: CPA

Ostrava - Podle předzápasových prognóz zůstal Milan Baroš v úvodu utkání mezi ostravským Baníkem a Dynamem České Budějovice (0:0) jen na lavičce náhradníků.

Velmi dobrá divácká návštěva 8918 diváků mu přichystala bouřlivé přivítání, působivé choreo, ale pak si Baroš sedl pod deku mezi náhradníky.

Baroše se bouřící publikum dočkalo v 67. minutě, kdy vystřídal Vlastimila Stožického a postavil se místo Dominika Krauta na hrot.

"Musel jsem začít opatrně"

První poločas však ze strany Baníku moc fotbalové krásy nenabídl, naopak České Budějovice měly tři až čtyři velmi dobré střelecké příležitosti.

Tento fakt také ve 35. minutě přiměl Baroše a dalšího ofenzivního hráče Antonína Fantiše zvednout se a začít se rozcvičovat.

"Domluva před zápasem byla jasná. Řekli jsme si, že do toho půjdu na dvacet, pětadvacet minut," přiznal po utkání Baroš.

Před nástupem na hřiště si pořádně protáhl především stehenní svaly. "Přeci jen mi v kariéře svaly rupaly jako struny, musím být opatrný," dodal.

"Bod je málo, potřebujeme vyhrávat"

Jako první přišel po hodině hry rozhýbat hru domácích Fantiš. O chvíli později se dostal na hřiště i Baroš.

Jenže do konce zápasu se ani on, ani Baník neprosadil. "Je to pro nás velká škoda, v naší situaci potřebujeme vyhrávat," uvědomuje si Baroš.

Na hřišti se přitom minul s kapitánem týmu Martinem Lukešem, se kterým si na trávníku rozuměl už před lety. "Tak o tom jsem nepřemýšlel, to mě nenapadlo. Taktika a střídání, to je věc trenéra," doplnil.

"V Plzni budeme sebevědomí"

Jestli se už v příštím utkání v Plzni Baroš objeví na větší porci minut, to ještě nechtěl bezprostředně po utkání řešit.

"Musím se v dalším týdnu zaměřit na dobrý trénink a uvidíme jak se budu cítit."

V Plzni podle něho Baník může překvapit. "Viktorka je určitě favoritem, ale my tam pojedeme sebevědomě a můžeme tam uspět," dodal Baroš.