Baroš k Lafatovi: Ostuda, fuj! Letec terčem ostré kritiky

Aleš Vávra Aleš Vávra
22. 3. 2015 11:28
Ostrá kritika, znechucení, humor i parodie. Taková je škála reakcí na teatrální pád Davida Lafaty, který zajistil Spartě hubené vítězství nad Teplicemi.
David Lafata.
David Lafata. | Foto: CPA Eduard Erben

Praha - Ostrá kritika, znechucení, humor i parodie. Taková je škála reakcí na teatrální pád Davida Lafaty, který zajistil Spartě hubené vítězství nad Teplicemi. Sparťanský kapitán po zápase uvedl, že ucítil kontakt a tak upadl. A trenéru Vítězslavu Lavičkovi svým ostudným letem v šestnáctce zřejmě udržel zaměstnání.

Především na twitteru se to drsným hodnocením jen hemží. "Proč se Synot liga hraje? Je to ostuda, co se tady děje!!! Fuj!“ napsal kapitán Baníku Ostrava a někdejší reprezentační kanonýr Milan Baroš.

"Sparta dneska podala skvělý výkon, rozhodně nejlepší na jaře, a bylo by skoro proti přírodě, kdyby ten zápas nevyhrála. Jenže vyhrála samozřejmě podvodem. Reprezentant Lafata ukázal názorně dětem, jak si poradit, když jste v nouzi," nebral si na facebooku servítky fotbalový expert Aktuálně.cz Luděk Mádl.

Luhový: K Lafatovi mi to nesedí

Dobře z divadelního okamžiku v samotném závěru utkání nebylo ani bývalým sparťanům. Třeba Jiří Kladrubský byl způsobem, jakým pražský klub zvítězil, také výrazně zklamaný. "Já jsem sparťan, ale tohle penalta nebyla. Sparta si zasloužila vyhrát, hrála dobře, ale měla vyhrát jiným gólem,“ nechal se obránce Českých Budějovic slyšet na twitteru.

To, jak Lafata oklamal nepozorného sudího Libora Kovaříka, se nelíbilo ani hostům ve fotbalovém studiu České televize. "Tohle nebylo vůbec nic. To by byla penalta po každém rohu, kdyby se tohle mělo pískat," uvedl Josef Němec.

A Milan Luhový souhlasil. "Překvapuje mě, že to udělal zrovna Lafata. Nesedí mi to k němu. Takové to ženské zvednutí rukou," kroutil hlavou fotbalový odborník.

Na twitteru se vyjádřil také bývalý reprezentační brankář Ladislav Maier. "Kovařík ze sebe udělal za pět minut trapného člověka.... penalta, červená ...a degradoval tím solidní výkon Sparty... škoda," podotkl.

A další někdejší brankář Slovanu Liberec Přemysl Kovář dodal, že za tohle v Izraeli, kde fotbalista v současné době hraje, chodí rozhodčí "rovnou za katr".

 

Právě se děje

před 4 minutami

Zásah úřadů v Číně od pátku smazal téměř 300 miliard dolarů z hodnoty kryptoměn

Další zásah čínských úřadů proti kryptoměnám od pátku smazal téměř 300 miliard dolarů (6,4 bilionu Kč) z hodnoty všech obchodovaných digitálních měn. Napsal to dnes server CNBC. Například nejznámější kryptoměna bitcoin se ještě ve čtvrtek prodávala zhruba za 39 300 dolarů, do pondělí ale spadla až na 32 000 USD.

Čína v posledních dnech stupňuje tlak proti kryptoměnám a v pátek úřady v jihozápadní provincii S'-čchuan podle médií takzvaným těžařům kryptoměn nařídily, aby se svou činností přestali. Právě tato provincie patří k největším centrům těžby bitcoinů v Číně a mnoho těžařů do neděle skutečně činnost zastavilo, napsal deník Global Times, který má podporu vládní čínské komunistické strany.

Krok úřadů v S'-čchuanu přichází po dřívějším zásahu na jiných místech Číny, kde se hodně těží bitcoiny, včetně autonomní oblasti Vnitřní Mongolsko. Vláda v Pekingu v květnu vyzvala k zastavení těžby kryptoměn, a dala tak jasně najevo, že pokyny přicházejí shora, tedy že nejde o aktivitu jednotlivých provincií.

Zdroj: ČTK
před 6 minutami

Stav veřejných financí se podle rozpočtové rady za uplynulý rok zhoršil

České veřejné finance jsou při nynějším nastavení rozpočtové politiky a výdajů nadále dlouhodobě neudržitelné. Situace se navíc za poslední rok výrazně zhoršila nejen vlivem pandemie, ale i kvůli krokům vlády, jako byl například pokles zdanění. V každoroční Zprávě o dlouhodobé udržitelnosti veřejných financí to v úterý uvedla Národní rozpočtová rada.

Vývoj by mohl zlepšit ve střednědobém horizontu důvěryhodný ozdravný plán veřejných financí, který by podle rady měl zahrnovat především revizi daňového systému, racionalizaci výdajů nebo zefektivnění veřejné správy. Rada zároveň upozornila, že největším problémem pro vývoj veřejných financí do budoucna je stárnutí populace, což bude vyžadovat zejména úpravu důchodového systému.

Takzvaná dluhová brzda se může podle dnešní zprávy prolomit již v roce 2024, tedy o 19 let dříve, než uváděla projekce z loňského roku. Při překonání zákonem stanovené dluhové brzdy musí vláda předložit návrh vyrovnaného nebo přebytkového státního rozpočtu a fondů. Podíl dluhu sektoru veřejných institucí na HDP by na konci 50letého horizontu projekce mohl dosáhnout až 334 procent HDP, zatímco před rokem projekce počítala s 202 procenty HDP.

Zdroj: ČTK
Další zprávy