Baroš a Baník? Chystá se další návrat. Od nové sezony

FOTO Rebel Milan Baroš: Velký talent a potížista
Nadějný útočník měl dlouho pověst lva salónů. Po jeho boku se vystřídala spousta žen. Vídal se s Kateřinou Průšovou, Zuzanou Belohorcovou nebo Dianou Kobzanovou. V roce 2005 se jeho oficální přítelkyní stala modelka Tereza Franková, dnes už Barošová.
Modelka Tereza Franková svého fotbalistu dostala před oltář v roce 2009. Pár měl svatbu v Turecku a údajně se vzali kvůli dítěti, které čekali.
Dnes už zklidněný provokatér má se svojí ženou dva syny. Patrik se narodil v září 2009, Matteo v listopadu 2011.
Bary je rozhodně posedlý svojí vizáží. Zpravidla bývá dokonale vyladěn. Účes má vždy dle nejnovějších trendů a v poslední době nosí i módní bradku.
Foto: Profimédia
Luděk Mádl Luděk Mádl
20. 3. 2014 5:00
Milan Baroš bude v příští sezona pravděpodobně oblékat dres ostravského Baníku

Ostrava - Ve hře zůstává několik variant, ale tahle je nejsilnější: Milan Baroš se na začátku příští sezony opět objeví na hřišti v dresu ostravského Baníku.

"Pokud bude zdravotně v pořádku, samozřejmě. Baník je jednou z možností, o které se bavíme," říká Pavel Paska, šéf společnosti ISM, která Baroše léta zastupuje.

Podle informací Aktuálně.cz je to pro hráče jednoznačně varianta číslo 1.

Krátce před Silvestrem si Baroš v utkání turecké ligy v dresu Antalyasporu zpřetrhal vazy v koleně. Po následné operaci zatím léčba a rehabilitace probíhají uspokojivě.

"Milan už zvládne v pohodě třicetiminutový běh na pásu, vypadá to dobře. Koncem dubna už by se mohl pomalu začít zapojovat do normálních tréninků," říká Paska.

Trénoval by Baroš s Baníkem? "Je to možné," odtuší jeho agent.

Hadamczik a Baroš, staří známí

Barošův návrat by mohla provázet i další synergie. Do akcionářské struktury vlastníků klubu by se mohl vrátit Alois Hadamczik, donedávna trenér hokejové reprezentace.

Právě Hadamczik byl u toho, když Baník před lety prodával Baroše do Liverpoolu, dodnes jsou oba velmi dobrými přáteli.

"Ano, existuje několik variant pro případný vstup do akcionářské struktury Baníku, pan Hadamczik je jednou z nich," potvrzuje Petr Šafarčík, který po odchodu "parťáka" Libora Adámka zůstal v podstatě jediným "pánem" Baníku. Ale rád by se o tíhu spojenou s financováním klubu s někým podělil.

Co se týče Baroše, vyjádřil se Šafarčík už před časem v tom smyslu, že je přesvědčen, že Baroš ještě někdy baníkovský dres v soutěžním utkání oblékne.

Jeden comeback do Baníku už Milan Baroš uskutečnil loni na jaře. Byl tehdy ve složité situaci. Po Euru 2012 už se v Galatasarayi nedostal do sestavy, půl roku se připravoval mimo tým. Potřeboval se proto sportovně restartovat.

A tu možnost mu jeho "rodný" Baník s chutí nabídl. Baroš mu pěti vstřelenými góly pomohl se záchranou a útočník opět oživil i svůj vztah s fanoušky ostravského klubu, kteří ho mají v podstatě za boha.

V Antalyasporu přišlo zranění

V létě pak Milan Baroš přestoupil do tureckého Antalyasporu, kde vstřelil dva góly v lize a dva v poháru. Jenže pak přišlo zranění. Jeho smlouva s tureckým klubem platí do 30. června 2014.

Cesta zpět na Bazaly je tedy otevřená. Nic dosud není uzavřeno, svou roli jistě může hrát výsledek sezony, tedy skutečnost, jestli se Baníku podaří nyní na jaře prvoligovou příslušnost uhájit.

Ale teprve dvaatřicetiletý Milan Baroš už nosí návrat do Baníku v hlavě.

 

Právě se děje

před 59 minutami

Německý soud poslal do vězení českého pašeráka drog

Zemský soud v Kolíně nad Rýnem dnes uložil 55letému Čechovi trest vězení 4,5 roku kvůli nedovolenému dovozu omamných prostředků a napomáhání k obchodu s omamnými prostředky. Informoval o tom německý server Rundschau-online. Drogový kurýr byl zadržen loni v srpnu při namátkové kontrole. Celníci v automobilu našli zhruba kilogram kokainu a 25 tisíc eur (přes 656.000 korun) v hotovosti.

Čech, který byl zadržen na cestě z Belgie do vlasti, u soudu řekl, že drogy vyzvedl pro svého dobrého známého. Za "kurýrní jízdu" prý dostal odměnu 4000 eur.

Pro vyučeného automechanika a otce od rodiny jízda skončila na dálničním odpočívadle Frechen-Süd. Před celníky, kteří ho zastavili, byl viditelně nervózní a třesoucíma se rukama jim podal řidičský průkaz.

Muž nejdříve tvrdil, že u sebe nemá ani drogy, ani větší množství peněz. Celníci však automobil s českou poznávací značkou prohledali a našli drogy v černém plastovém vaku.

Muž byl už dříve kvůli prodeji drog trestán i v Česku. Odseděl si 20 měsíců ve vyšetřovací vazbě a v roce 2018 byl odsouzen k pětiletému podmíněnému trestu. Nejméně polovinu trestu, který mu byl dnes uložen, si musí odpykat v Německu. Poté je podle soudce "dobře možné", že bude vyhoštěn.

Další zprávy