Baroš a Baník? Chystá se další návrat. Od nové sezony

Foto: Profimédia
Luděk Mádl Luděk Mádl
20. 3. 2014 5:00
Milan Baroš bude v příští sezona pravděpodobně oblékat dres ostravského Baníku

Ostrava - Ve hře zůstává několik variant, ale tahle je nejsilnější: Milan Baroš se na začátku příští sezony opět objeví na hřišti v dresu ostravského Baníku.

"Pokud bude zdravotně v pořádku, samozřejmě. Baník je jednou z možností, o které se bavíme," říká Pavel Paska, šéf společnosti ISM, která Baroše léta zastupuje.

Podle informací Aktuálně.cz je to pro hráče jednoznačně varianta číslo 1.

Krátce před Silvestrem si Baroš v utkání turecké ligy v dresu Antalyasporu zpřetrhal vazy v koleně. Po následné operaci zatím léčba a rehabilitace probíhají uspokojivě.

"Milan už zvládne v pohodě třicetiminutový běh na pásu, vypadá to dobře. Koncem dubna už by se mohl pomalu začít zapojovat do normálních tréninků," říká Paska.

Trénoval by Baroš s Baníkem? "Je to možné," odtuší jeho agent.

Hadamczik a Baroš, staří známí

Barošův návrat by mohla provázet i další synergie. Do akcionářské struktury vlastníků klubu by se mohl vrátit Alois Hadamczik, donedávna trenér hokejové reprezentace.

Právě Hadamczik byl u toho, když Baník před lety prodával Baroše do Liverpoolu, dodnes jsou oba velmi dobrými přáteli.

"Ano, existuje několik variant pro případný vstup do akcionářské struktury Baníku, pan Hadamczik je jednou z nich," potvrzuje Petr Šafarčík, který po odchodu "parťáka" Libora Adámka zůstal v podstatě jediným "pánem" Baníku. Ale rád by se o tíhu spojenou s financováním klubu s někým podělil.

Co se týče Baroše, vyjádřil se Šafarčík už před časem v tom smyslu, že je přesvědčen, že Baroš ještě někdy baníkovský dres v soutěžním utkání oblékne.

Jeden comeback do Baníku už Milan Baroš uskutečnil loni na jaře. Byl tehdy ve složité situaci. Po Euru 2012 už se v Galatasarayi nedostal do sestavy, půl roku se připravoval mimo tým. Potřeboval se proto sportovně restartovat.

A tu možnost mu jeho "rodný" Baník s chutí nabídl. Baroš mu pěti vstřelenými góly pomohl se záchranou a útočník opět oživil i svůj vztah s fanoušky ostravského klubu, kteří ho mají v podstatě za boha.

V Antalyasporu přišlo zranění

V létě pak Milan Baroš přestoupil do tureckého Antalyasporu, kde vstřelil dva góly v lize a dva v poháru. Jenže pak přišlo zranění. Jeho smlouva s tureckým klubem platí do 30. června 2014.

Cesta zpět na Bazaly je tedy otevřená. Nic dosud není uzavřeno, svou roli jistě může hrát výsledek sezony, tedy skutečnost, jestli se Baníku podaří nyní na jaře prvoligovou příslušnost uhájit.

Ale teprve dvaatřicetiletý Milan Baroš už nosí návrat do Baníku v hlavě.

 

Právě se děje

před 7 hodinami

Ve velkém procesu v Salvadoru odsoudili 373 členů známého gangu

Salvadorský soud dnes poslal do vězení 373 členů nechvalně proslulé zločinecké organizace Mara Salvatrucha. Výše trestů se různí, některé jsou v délce až 74 let. Podle agentury AP o tom informovala tisková služba příslušného soudu v hlavním městě San Salvadoru.

Během procesu se podle soudních dokumentů mimo jiné potvrdila tajná jednání mezi kriminálními skupinami a politiky ohledně podpory ve volbách v roce 2014. Potvrdily to předložené důkazy ve formě videozáznamů, fotografií a přepisů zachycených telefonních rozhovorů.

Předsedající soudce Godofredo Salazar v této souvislosti kritizoval prokurátory, že nevznesli obžalobu vůči politikům jak z levicové Fronty národního osvobození Farabunda Martího (FMLN), tak z pravicového Nacionalistického republikánského spojenectví (ARENA).

Zdroj: ČTK
Další zprávy