Barceloně stačil jediný gól, ve šlágru španělské ligy porazila Atlético Madrid

23. 4. 2023 18:39
Vedoucí Barcelona v šlágru 30. kola španělské fotbalové ligy doma porazila třetí Atlético Madrid 1:0 a na druhý Real Madrid má stále náskok 11 bodů. Jedinou branku vstřelil ve 44. minutě Ferrán Torres.

Madridští svěřenci Diega Simeoneho v lize prohráli poprvé po 13 zápasech, naposledy padli 8. ledna doma právě s Barcelonou (0:1). Na ligového lídra ztrácejí 16 bodů, na městské rivaly z Realu pět.

Sevilla doma porazila šestý Villarreal 2:1. Úvodní branku vstřelil v prvním poločase domácí Mir, dvanáct minut po přestávce srovnal Torres. V nastavení druhého dějství rozhodl o výhře Sevilly a posunu na dvanácté místo její nejlepší střelec Nasírí, pro nějž to znamenalo osmý gól v sezoně.

"Žlutá ponorka" prohrála druhý zápas po sobě a na nepohárové příčky má náskok už jen jeden bod.

Španělská fotbalová liga - 30. kolo:

FC Barcelona - Atlético Madrid 1:0 (44. Torres), Elche - Valencie 0:2 (19. Lino, 42. vlastní Verdu), Mallorca - Getafe 3:1 (57. a 90.+4 I Kang-in, 64. Raillo - 23. Mayoral), FC Sevilla - Villarreal 2:1 (34. Mir, 90.+4 Nasírí - 57. Torres).

1. FC Barcelona 30 24 4 2 54:9 76
2. Real Madrid 30 20 5 5 63:24 65
3. Atlético Madrid 30 18 6 6 47:22 60
4. San Sebastian 30 16 6 8 39:29 54
5. Betis Sevilla 30 14 6 10 39:33 48
6. Villarreal 30 14 5 11 39:30 47
7. Bilbao 30 13 7 10 42:30 46
8. Pamplona 30 11 8 11 28:32 41