Barcelona zaváhala s Getafe, obhajoba titulu mizí v dáli

Aktualizováno 3. 5. 2014 20:31
Smutný Francesco Fabregas procházím kolem hráčů Getafe, kteří se radují z vyrovnávacího gólu. | Foto: Reuters

Barcelona - Fotbalistům Barcelony se ještě víc vzdálila obhajoba mistrovského titulu. Katalánský tým ve 36. kole španělské ligy doma neudržel vedení nad Getafe a po soupeřově gólu z nastavení remizoval 2:2.

Svěřenci Gerarda Martina ztrácejí tři body na vedoucí Atlético Madrid, které má k dobru nedělní zápas proti Levante.

Hrdinou zachraňujícího se Getafe byl na Nou Campu autor obou branek Ángel Lafita. Devětadvacetiletý křídelní hráč nejprve ve 37. minutě odpověděl na vedoucí zásah Lionela Messiho.

Ve druhé minutě nastaveného času pak Lafita podruhé smazal těsné domácí vedení, které zařídil v 67. minutě Alexis Sánchez. Barcelona doma teprve podruhé v této ligové sezoně ztratila body.

Kouč Gerardo Martino už na titul rezignoval. "Tohle nebyla dobrá sezona a takhle jsme ji nechtěli zakončit. Zodpovědnost nese trenér," uvedl Argentinec, jehož svěřenci už vypadli i ze Španělského poháru a Ligy mistrů. Očekává se, že Martino u týmu skončí. "Chtěli jsme se udržet ve hře co nejdéle, až do dneška se nám to dařilo. Když nejsme schopni porazit tým bojující o záchranu, tak si titul nezasloužíme," dodal.

Španělská fotbalová liga - 36. kolo:

FC Barcelona - Getafe 2:2 (23. Messi, 67. Sánchez - 37. a 90.+2 Lafita), Málaga - Elche 0:1 (11. Rodrigues),  Pamplona - Vigo 0:2 (20. a 34. Nolito), Valladolid - Espaňol Barcelona 1:0 (20. Rukavina).

1. Atlético Madrid 35 28 4 3 75:22 88
2. FC Barcelona 36 27 4 5 99:32 85
3. Real Madrid 34 26 4 4 98:32 82
4. Bilbao 36 20 8 8 65:38 68
5. FC Sevilla 35 17 8 10 66:50 59
6. San Sebastian 35 16 9 10 59:51 57
7. Villarreal 35 15 7 13 54:43 52
8. Vigo 36 13 7 16 46:52 46