Barcelona vyhrála Superpohár, stačila jí remíza 0:0

asu
29. 8. 2013 8:30
Barcelona doma remizovala 0:0 s Atléticem Madrid, ale slaví první trofej. O vítězství v Superpoháru rozhodla branka Neymara na hřišti soupeře.
Barcelona vyhrála první trofej v nové sezoně. V Superpoháru zdolala Atlético gólem na jeho hřišti. | Foto: Reuters

Barcelona - Fotbalisté Barcelony slaví první trofej v nové sezoně. K vítězství v Superpoháru přitom na Nou Campu nemuseli vstřelit jediný gól. S Atléticem Madrid Katalánci v odvětě remizovali 0:0.

O jejich triumfu rozhodla branka Neymara a remíza 1:1 na hřišti v Madridu (čtěte ZDE).

Přestože Atlético potřebovalo v Barceloně vstřelit branku, spoléhalo od začátku utkání hlavně na brejky.

Messi a Neymar poprvé spolu v základu

Barcelona se proti bránícímu soupeři neprosadila ani navzdory tomu, že se poprvé od svého příchodu ukázal v základní sestavě po boku uzdraveného Lionela Messiho Brazilec Neymar. Oba spolu dosud v nové sezoně strávili na trávníku pouhých sedm minut.

"Individuálně hráli dobře, ale pravdou je, že spolu moc nekombinovali. Byli od sebe daleko, ale nepochybuji o tom, že se brzy začnou nacházet," řekl kouč Barcy Gerardo Martino.

Taktikou svázané utkání tak nakonec místo branek ovládly emoce.

Dvě červené karty, Messi nedal penaltu

Hosté po sérii faulů Barceloně vítězství v poháru usnadnili, zápas po dvou červených kartách v druhém poločase dohrávali pouze v devíti, domácí ale početní výhodu využít nedokázali.

Dvě remízy rozhodly o vítězi španělského Superpoháru vůbec poprvé v historii.

Nechtěne se o to postaral Lionel Messi, který v samotném závěru odvety neproměnil pokutový kop, když míč v největší gólové šanci zápasu napálil ostře pouze do břevna.

Barcelona vyhrála Superpohár už počtvrté za posledních pět let.