Barcelona vyhrála šlágr španělské ligy nad Atlétikem. ManCity zničil v poháru Chelsea

8. 1. 2023 23:19
Fotbalisté Barcelony zvítězili v 16. kole španělské ligy na hřišti Atlétika 1:0 a osamostatnili se v čele tabulky o tři body před jiným celkem z Madridu Realem. V italské lize vedl ještě v 87. minutě AC Milán 2:0 nad AS Řím, nakonec však bral jen bod. Šlágr ve 3. kole Anglického poháru jasně ovládl Manchester City, Chelsea roznesl 4:0.
Fotbalisté Barcelony slaví vítězství v utkání s Atlétikem Madrid
Fotbalisté Barcelony slaví vítězství v utkání s Atlétikem Madrid | Foto: Reuters

Vítězství Barcelony ve španělské metropoli vystřelil ve 22. minutě Dembélé. Týmy dohrávaly v deseti, v nastavení byly po vzájemné potyčce vyloučeni domácí Savič a hostující Torres. V samém závěru málem vyrovnal Griezmann, jenže stoper Araújo míč těsně před brankovou čarou odkopl.

Katalánský celek využil sobotní porážky Realu Madrid ve Villarrealu 1:2 a v La Lize neprohrál sedmý zápas po sobě.

Třetí San Sebastian bodoval naplno ve třetím ligovém utkání za sebou. Na stadionu nováčka z Almeríe rozhodli po změně stran v rozmezí 47. až 52. minuty Silva se Sörlothem.

Čtyři body za San Sebastianem je sevillský Betis. Andaluský celek se proti jinému nováčkovi Vallecanu dočkal prvního vítězství po třech kolech. Vlastní brankou mu k tomu pomohl Balliu a rozdílovou trefou Luiz Henrique.

První triumf FC Sevilla po šesti kolech zařídili Acuňa a Mir. Za Getafe zkorigoval výsledek Mayoral. Čtvrtý celek uplynulé sezony vyhrál v tomto ročníku španělské ligy teprve potřetí.

Španělská fotbalová liga - 16. kolo:

Atlético Madrid - FC Barcelona 0:1 (22. Dembélé), Almería - San Sebastian 0:2 (47. Silva, 52. Sörloth), Vallecano - Betis Sevilla 1:2 (20. Camello - 7. vlastní Balliu, 40. Luiz Henrique), FC Sevilla - Getafe 2:1 (36. Acuňa, 80. Mir - 87. Mayoral).

AC Milán přišel v závěru o vítězství

Fotbalisté Neapole zvítězili v 17. kole italské ligy na hřišti janovské Sampdorie 2:0. Svěřenci trenéra Luciana Spallettiho vedou tabulku o sedm bodů před Juventusem a obhájcem titulu AC Milán, který ztratil dvoubrankové vedení a s AS Řím hrál 2:2.

Neapol mohla jít v Janově do vedení už v 6. minutě, jenže Politanovu penaltu vyrazil brankář Audero na tyč. Favorit se branky dočkal po necelých 20 minutách hry zásluhou Osimhena. Nigerijský útočník si 10. zásahem v ligové sezoně upevnil pozici v čele tabulky střelců.

Ve 39. minutě oslabil domácí vyloučením Rincón. Celek zpod Vesuvu přidal pojistku až v 82. minutě, kdy Elmas z pokutového kopu nezaváhal. Spallettiho tým bodoval v 16 z dosavadních 17 ligových zápasů v sezoně.

AC Milán poslal do vedení po půlhodině hry Kalulu, v 77. minutě přidal druhý gól "rossoneri" Pobega. Jenže za 10 minut snížil Ibaňez a v nastavení srovnal z dorážky Abraham. Hosté, stále bez disciplinárně potrestaného trenéra Mourinha, remizovali ve třetím z posledních čtyř kol.

FC Turín potřetí za sebou remizoval 1:1, tentokrát na hřišti Salernitany. Dvaadvacetiletý stoper David Zima odehrál přes hodinu. Český reprezentant se v 9. minutě ocitl blízko první trefě v Serii A. Po rohovém kopu se k němu na malé vápno odrazil míč, jeho patičku ale mexický brankář Ochoa vyrazil. Turínský celek poslal do vedení Sanabria, krátce po změně stran vyrovnal Vilhena.

Římské Lazio remizovalo 2:2 s Empoli, přestože vedlo o dvě branky, a už tři zápasy čeká na vítězství. Dvougólový náskok mu zařídili Felipe Anderson a Zaccagni. Domácí směřovali k první ligové výhře po dvou porážkách, ale soupeř v 83. minutě snížil zásluhou Caputa a v nastavení vyrovnal Marin.

Spezia doma remizovala s nováčkem Lecce bez branek. Hosté nenašli přemožitele už pět zápasů.

Italská fotbalová liga - 17. kolo:

AC Milán - AS Řím 2:2 (30. Kalulu, 77. Pobega - 87. Ibaňez, 90.+3 Abraham), Salernitana - FC Turín 1:1 (49. Vilhena - 36. Sanabria), Lazio Řím - Empoli 2:2 (3. Felipe Anderson, 55. Zaccagni - 83. Caputo, 90.+4 Marin), Spezia - Lecce 0:0, Sampdoria Janov - Neapol 0:2 (19. Osimhen, 82. Elmas z pen.).

ManCity rozstřílel Chelsea 4:0

Fotbalisté Manchesteru City rozstříleli ve třetím kole Anglického poháru Chelsea 4:0. Svěřenci trenéra Pepa Guardioly porazili londýnský celek za poslední dva měsíce potřetí a už podruhé v tomto týdnu.

Úřadující vítěz Premier League rozhodl na Etihad Stadium v prvním poločase. Postupně se trefili Mahriz, z penalty Álvarez a Foden. V závěru se z pokutového kopu opět prosadil Mahriz.

Manchester neinkasoval s Chelsea ani potřetí v této sezoně. V listopadu ji zdolal 2:0 v Ligovém poháru (rovněž ve třetím kole) a ve čtvrtek zvítězil na jejím hřišti 1:0 v lize.

V dalším kole Anglického poháru narazí na lídra Premier League Arsenal, nebo třetiligový Oxford, jejichž vzájemné utkání je na programu v pondělí.