Barcelona vyhrála i šestý zápas. Poprvé se trefil Neymar

25. 9. 2013 0:00
Neymar (uprostřed) se raduje ze svého prvního ligového gólu v dresu Barcy, jímž přispěl k šesté výhře Blaugranas v ligové sezoně. | Foto: Reuters

Barcelona - Fotbalisté Barcelony dnes na Nou Campu porazili San Sebastian 4:1 a ve španělské lize vyhráli i šestý zápas.

Za domácí se střelecky prosadili Lionel Messi, Sergio Busquets, Marc Bartra a Neymar, který zaznamenal první ligovou branku v dresu katalánského celku.

Stoprocentní úspěšnost si díky vítězství 2:1 nad Pamplonou udrželo také Atlético Madrid a v tabulce je za vedoucí Barcelonou jen vinou horšího skóre.

Výhru celku ze španělské metropole zařídil v prvním poločase dvěma góly v rozmezí šesti minut Diego Costa.

Messi zvýšil náskok mezi střelci

Jednadvacetiletý brazilský reprezentant otevřel skóre už ve čtvrté minutě. Pro Neymara to byl druhý gól po letním příchodu ze Santosu, poprvé se v soutěžním utkání za Barcelonu prosadil ve španělském Superpoháru.

Takřka vzápětí zvýšil netypicky hlavou Messi a se sedmi góly si upevnil vedení v tabulce střelců.

Ještě do poločasu přidal třetí branku Barcelony Busquets. Za hosty ve druhé půli dokázal snížit Alberto de la Bella, domácím ale vrátil tříbrankové vedení Bartra.

Výsledek 6. kola:

FC Barcelona - San Sebastian 4:1 (4. Neymar, 8. Messi, 23. Busquets, 76. Bartra - 64. De la Bella), Levante - Valladolid 1:1 (35. Babá - 41. Guerra), Atlético Madrid - Pamplona 2:1 (18. a 24. Costa - 42. O. Riera), Málaga - Almería 2:0 (68. Tissone 90.+1 Portillo).

1. FC Barcelona 6 6 0 0 22:5 18
2. Atlético Madrid 6 6 0 0 18:5 18
3. Real Madrid 5 4 1 0 12:5 13
4. Villarreal 5 3 2 0 10:5 11
5. Espaňol Barcelona 5 3 2 0 9:5 11
6. Bilbao 5 3 0 2 10:9 9
7. Málaga 6 2 2 2 9:4 8
8. Levante 6 1 4 1 5:11 7