Rekordní Barcelona vyhrála, Messi ale syna gólem neoslavil

3. 11. 2012 20:25
Fotbalisté Barcelony porazili ve španělské lize Celtu Vigo 3:1.
Messi gólem syna neoslavil
Messi gólem syna neoslavil | Foto: Reuters

Barcelona - Fotbalisté Barcelony porazili ve španělské lize Celtu Vigo 3:1. S devíti vítězstvími z úvodních deseti kol vedou tabulku a stvrdili svůj vůbec nejlepší start do domácí soutěže v historii.

Skóre zápasu otevřel ve 21. minutě po centru Pedra Adriano, za tři minuty ale bylo srovnáno, když se z dorážky prosadil Bermejo. Vzápětí ale patičkou uvolnil Villa Iniestu, který mu míč vrátil. Nejlepší střelec španělské reprezentace se prosadil popáté v sezoně z pouhé osmé střely.

Messiho spoluhráči hledali, ale nenašli

Villa v 61. minutě přidal i asistenci, když znovu patičkou poslal před brankáře skórujícího Albu. Vytoužené gólové oslavy pátečního narození syna Thiaga se nedočkal nejlepší střelec La ligy Lionel Messi. Argentinec v závěru pravděpodobně doplatil i na to, že se ho spoluhráči snažili hledat i v příliš složitých situacích.

Trenér Tito Vilanova, který po přestupu z juniorských týmů Barcelony zažil v roce 1992 v dresu Celty prvoligový hráčský debut, dovedl tým k nejlepšímu startu do domácí ligy. Dnešní výhrou jeho hráči předčili výkony výběru Louise van Gaala ze sezony 1997/98.

Nezaváhal ani hvězdný Real

Početnou marodku obránců Barcelony rozšířil střelec první branky Adriano. Brazilský bek musel střídat ještě před přestávkou a podle internetových stránek klubu bude kvůli svalovému zranění chybět tři týdny.

Real Madrid se posunul na třetí místo, své nejlepší v dosavadním průběhu sezony, díky výhře 4:0 nad Zaragozou. O vítězství rozhodl dvěma slepenými brankami mezi 22. a 25. minutou, kdy se trefili z dorážky Higuaín a Di María. Prvními ligovými brankami za Real navýšili skóre v úplném závěru Essien a Modrič.

Krok s Barcelonou neudrželo Atlético Madrid, jeden ze soupeřů Plzně ve skupině Evropské ligy prohrál 0:2 ve Valencii.