Barcelona v El Clásicu rozdrtila Real 4:0, v tabulce jsou tak Katalánci třetí

20. 3. 2022 23:09
Fotbalisté Barcelony ve šlágru 29. kola španělské ligy deklasovali vedoucí Real v Madridu 4:0 a poskočili na třetí místo tabulky. Útočník Pierre-Emerick Aubameyang se ve svém prvním Clásicu blýskl dvěma góly a asistencí.
Ronald Araujo slaví gól Barcelony
Ronald Araujo slaví gól Barcelony | Foto: Reuters

Real má v čele tabulky devítibodový náskok na Sevillu, která remizovala bez branek se San Sebastianem a v domácí soutěži potřetí za sebou uhrála nerozhodný výsledek.

Barca od začátku přehrávala domácí tým, kterému chyběl zraněný nejlepší střelec Benzema. Ve 29. minutě otevřel skóre Aubameyang hlavou po centru Dembélého a francouzský křídelník za devět minut z rohu připravil i druhý gól pro stopera Araúja.

Real i po změně stran dělal velké chyby v obraně. Torres nejprve samostatný únik neproměnil, ale ve 47. minutě už se trefil po patičce Aubameyanga, jenž o pět minut později zvýšil na 4:0.

Gabonský kanonýr po lednovém příchodu z Arsenalu dal za Barcelonu devět branek v 11 soutěžních utkáních. Aubameyang proti Realu skóroval v pěti soutěžních duelech za sebou, což se žádnému jinému hráči ve 21. století nepodařilo.

Katalánci protáhli ligovou sérii bez porážky na 13 zápasů a úhlavního rivala porazili po šesti soutěžních duelech a poprvé od března 2019. Real vyšel bodově naprázdno po osmi kolech.

Sevillský tým v lize neprohrál popatnácté za sebou. Po změně stran ale domácí měli velké štěstí, protože Portu trefil tyčku a Silva břevno. Real Sociedad tak zůstal šestý o dva body za Betisem, jenž rovněž remizoval 0:0 ve Vigu.

Španělská fotbalová liga - 29. kolo:

Espaňol Barcelona - Mallorca 1:0 (42. De Tomás), Cádiz - Villarreal 1:0 (90. Sobrino), Vigo - Betis Sevilla 0:0, FC Sevilla - San Sebastian 0:0, Real Madrid - FC Barcelona 0:4 (29. a 53. Aubameyang, 38. Araújo, 47. Torres).

1. Real Madrid 29 20 6 3 59:25 66
2. FC Sevilla 29 15 12 2 40:19 57
3. FC Barcelona 28 15 9 4 56:29 54
4. Atlético Madrid 29 16 6 7 53:36 54
5. Betis Sevilla 29 15 5 9 50:35 50
6. San Sebastian 29 13 9 7 29:29 48
7. Villarreal 29 12 9 8 48:27 45
8. Bilbao 29 10 11 8 33:28 41