Aktualizováno 6. 3. 2016 22:30
Fotbalová Barcelona jde ve španělské lize do trháku na třetí Real Madrid má po dnešní výhře v Eibaru už dvanáctibodový náskok.
Fotbalisté Barcelony se radují ze čtyř branek na hřišti v Eibaru.
Fotbalisté Barcelony se radují ze čtyř branek na hřišti v Eibaru. | Foto: Reuters

Madrid - Fotbalisté Barcelony zvítězili v 28. kole španělské ligy na hřišti Eibaru 4:0 a v čele tabulky mají stále náskok osmi bodů před Atléticem Madrid, které vyhrálo 3:1 ve Valencii. Katalánský celek prodloužil rekordní tažení na 36. soutěžní duel bez porážky. Eibar prohrál počtvrté v řadě.

V útoku Barcelony nemohl kvůli kartám nastoupit Neymar, dvacetiletý El Haddadi jej ale úspěšně nahradil a už v osmé minutě druhým gólem v sezoně otevřel v Eibaru skóre. Do přestávky ještě navýšil náskok po průniku středem hřiště Messi.

Argentinský kanonýr se v druhém poločase prosadil podruhé, když využil penaltu nařízenou po Ramisově ruce. Messi dal v 35 soutěžních zápasech v této sezoně stejný počet branek. Na konečných 4:0 pro hosty upravil v závěru Suárez a s 26 trefami ztrácí jediný gól na nejlepšího střelce La Ligy Ronalda. Trio Suárez, Messi a Neymar v této sezoně dohromady zaznamenalo už sto soutěžních zásahů.

Griezmann dal patnáctý gól v sezoně

Atlético poslal do vedení ve Valencii v 24. minutě Griezmann, s 15 góly nejlepší střelec týmu. Osmi z nich otevřel skóre ligových zápasů, což se kromě něho povedlo pouze Benzemovi z Realu Madrid.

Radost ale hostům vydržela pouze čtyři minuty, neboť se podruhé v tomto týdnu prosadil ruský reprezentant Čeryšev. Kmenový hráč Realu Madrid k rozhodujícímu zásahu v Málaze (2:1) nyní přidal vyrovnávací gól. Atlético inkasovalo soutěžní branku po 522 minutách.

Druhý poločas ale patřil madridskému klubu. V 63. minutě do zápasu vstoupil za Atlético Torres a o chvíli později skóroval. Jedenatřicetiletý útočník se jakožto střídající hráč přímo podílel na pěti brankách v této sezoně (tři dal a na dvě přihrál), což se nikomu jinému ve španělské lize nepodařilo. Pět minut před koncem upravil stav Ferreira Carrasco, který na hřiště také přišel až v průběhu utkání.

V zápase mezi Betisem Sevilla a Granadou domácí výhrou 2:0 prodloužili sérii utkání bez porážky na šest. Ve vyhroceném duelu rozdal rozhodčí Villanueva 14 karet (2 červené a 12 žlutých), což je nejvíce od března 2013. Tehdy u toho byla také Granada, v zápase s Levante byli hráči kartou potrestáni šestnáctkrát.

Projděte si tabulky elitních fotbalových soutěží

Tabulky Premier League, Serie A, Bundesligy, La Ligy a Ligue 1 najdete zde.

Španělská fotbalová liga - 28. kolo:

La Coruňa - Málaga 3:3 (43. Borges, 69. Cartabia, 80. Lucas - 29. Charles, 63. Camacho, 89. vlastní Arribas), Betis Sevilla - Granada 2:0 (85. N'Diaye, 90.+5 Castro), Eibar - FC Barcelona 0:4(41. a 76. z pen. Messi, 8. El Haddadi, 84. Suárez), San Sebastian - Levante 1:1 (14. Reyes - 24. Deyverson), Sporting Gijón - Bilbao 0:2 (27. Beňat, 59. De Marcos), Valencie - Atlético Madrid 1:3 (28. Čeryšev - 24. Griezmann, 72. Torres, 85. Ferreira Carrasco).

před 8 minutami

Rusko jedná s Tureckem o další dodávce systému protiraketové obrany S-400

Moskva jedná s Ankarou o další dodávce systému protiraketové obrany S-400. Agentuře Interfax to ve středu řekl šéf státní vývozní firmy Rosoboronexport Alexandr Michejev. Dvě dodávky vyspělého systému protivzdušné obrany už letos turecká armáda z Ruska dostala, po zprovoznění techniky a výcviku obsluhy mají být zbraně operativní v dubnu příštího roku.

Liberty Ostrava pokračuje s omezenou výrobou. Část zaměstnanců zůstane s nižší mzdou doma

Hutní společnost Liberty Ostrava pokračuje v provozu s omezenou výrobou, který zavedla v červenci mimo jiné kvůli vysokým cenám surovin a dovozu oceli ze zemí mimo Evropskou unii. Považuje ho za neférový. Nebude propouštět, ale část zaměstnanců, kteří už vyčerpali dovolenou, zůstane doma se sníženou mzdou. Odbory považují situaci za alarmující, nedávají ji ale za vinu vedení firmy, vnímají to jako evropský problém.