Barcelona přišla o výhru v derby, na Real ztrácí 5 bodů

8. 1. 2012 23:35
Espaňol - FC Barcelona 1:1 (0:1)
Cesc Fábregas.
Cesc Fábregas. | Foto: Reuters

Praha - Slavná Barcelona povážlivě ztrácí v boji o titul španělského mistra. Obhájci titulu pouze remizovali v městském derby na půdě Espaňolu 1:1 a na Real Madrid ztrácejí po osmnácti kolech soutěže pět bodů.

Katalánský velkoklub v utkání dlouho vedl, protože už po čtvrthodině hry se trefil Cesc Fábregas. Espaňol ovšem dokázal vyrovnat. Čtyři minuty před koncem rozjásal stadion Vazquéz.

Svěřenci Josepa Guardioly přitom vstoupili do tradičně vyhecovaného souboje dobře a po šestnácti minutách je poslal do vedení prudkou hlavičkou Fábregas.

Sevilla utrpěla na hřišti Vallecana třetí prohru v řadě
Real Madrid rozstřílel 5:1 Granadu a vede o šest bodů

Po změně stran však hosté začali hrát až příliš profesorsky a čtyři minuty před koncem je za lehkovážnost potrestal vyrovnávajícím gólem střídající Vazquéz.

Barcelona se ještě pokusila znovu strhnout skóre na svou stranu, ale ze závěrečného mohutného náporu vytěžila pouze spojnici břevna a tyče, kterou trefil Piqué.

Ještě za stavu 0:1 překazila branková konstrukce radost také hvězdnému Lionelu Messimu, který je před pondělním vyhlášením největším favoritem prestižní ankety Zlatý míč FIFA pro nejlepšího hráče uplynulého roku.

Španělská fotbalová liga - 18. kolo:

Málaga - Atlético Madrid 0:0, Vallecano - Sevilla 2:1 (45. Michu, 51. Tamudo - 62. Escudé), Getafe - Bilbao 0:0, Villarreal - Valencie 2:2 (14. Ruben, 18. Rodríguez - 41. Feghouli, 87. Aduriz), Betis Sevilla - Gijón 2:0 (23. Santa Cruz, 90.+1 Molina), Espaňol Barcelona - FC Barcelona 1:1 (86. Vazquéz - 16. Fábregas).