Barcelona odskočila Realu. Ronaldo a spol. selhali doma

Aktualizováno 9. 5. 2015 22:04
Fotbalisté Barcelony zvítězili v 36. kole španělské ligy nad San Sebastianem 2:0 a znovu nedali šanci druhému Realu Madrid zlikvidovat ztrátu.
Neymar slaví branku do sítě San Sebastianu.
Neymar slaví branku do sítě San Sebastianu. | Foto: Reuters

Barcelona - Fotbalisté Barcelony zvítězili v 36. kole španělské ligy nad San Sebastianem 2:0 a znovu nedali šanci druhému Realu Madrid zlikvidovat ztrátu. "Bílý balet" navíc pouze remizoval doma s Valencií 2:2 a Barca tak vede tabulku o čtyři body. Pokud za týden vyhraje na hřišti Atlética Madrid, bude slavit titul.

Real si problémy nadělal v prvním poločase, který mu hrubě nevyšel. Během prvních dvaceti minut nejprve trefil Bale břevno z přímého kopu a o chvíli později Ronaldo hlavou po rohu rovněž. Dalších deset minut navíc patřilo Valencii, během sedmi minut se prosadili Alcácer a Fuego.

Real přesto mohl ještě do poločasu snížit, jenže Diego Alves vychytal Balea, Hernández otřel svoji střelu jen o tyč a Illarra vypálil těsně vedle. Největší možnost měl těsně před přestávkou Ronaldo, jenže Alves mu zlikvidoval i pokutový kop. Valencijskému brankáři se to proti Ronaldovi povedlo už podruhé v kariéře, žádný jiný gólman navíc za posledních deset let ve španělské soutěži tolik penalt jako Alves (16) nechytil.

Vyrovnal až v závěru Isco

Po deseti minutách druhé půle ale domácím vykřesal naději Pepe, který se prosadil hlavou po rohu Jamese. Valencia poté poctivě bránila vedení a soupeře pouštěla do minima šancí. Jednu měl Ramos, po dalším centru Jamese ale jeho hlavičku opět vytáhl skvělý Alves.

Ani on však nestačil na parádní střelu Isca, který šest minut před koncem vyrovnal. Real ale už další branku nepřidal a ztratil dva body.

Barcelonu v prvním poločase trápilo špatné proměňování šancí a také výborný brankář Rulli. Ztroskotali na něm Messi i Piqué, v dalších šancích neuspěli ani Suárez, Rafinha nebo Dani Alves.

Hned po pěti minutách druhé půle ale domácí publikum uklidnil Neymar, který se prosadil v šestém utkání ve všech soutěžích v řadě. Brazilský útočník hlavou doklepl do brány tečovaný centr Messiho. Definitivní podobu výsledku dal pět minut před koncem střídající Pedro, který míč poslal do brány krásnými nůžkami.

Granada porazila 2:0 Córdobu a po druhé výhře za sebou dál živí naději na záchranu. Od Eibaru, kterému patří nesestupová sedmnáctá příčka, ji nyní dělí jen horší skóre. Naopak Córdoba, která utkání dohrávala po dvou červených kartách v devíti, už naději na záchranu ztratila v předchozích zápasech.

Španělská fotbalová liga - 36. kolo:

Granada - Córdoba 2:0 (45. Maínz, 69. El Arabi z pen.), FC Barcelona - San Sebastian 2:0 (51. Neymar, 85. Pedro), Real Madrid - Valencie 2:2 (56. Pepe, 84. Isco - 20. Alcácer, 27. Fuego), Bilbao - La Coruňa 1:1 (13. Aduriz - 90.+3 Lopo).

1. FC Barcelona 36 29 3 4 107:19 90
2. Real Madrid 36 28 2 6 107:34 86
3. Atlético Madrid 35 23 7 5 65:26 76
4. Valencie 36 21 10 5 66:29 73
5. FC Sevilla 35 21 6 8 65:41 69
6. Villarreal 35 14 12 9 45:32 54
7. Espaňol Barcelona 36 13 10 13 44:44 49
8. Bilbao 36 13 10 13 35:39 49