20. 3. 2011 0:24
Barcelona - Getafe 2:1, Atletico - Real 1:2
Bojan Krkič se raduje ze své branky v síti mexického Chivasu.
Bojan Krkič se raduje ze své branky v síti mexického Chivasu. | Foto: Reuters

Barcelona - Sedmadvacáté ligové utkání bez porážky za sebou, tři body a nový klubový rekord. To všechno dokázali v 29. kole španělské La ligy vybojovat fotbalisté Barcelony.

Lídr tabulky doma na Nou Campu porazil Getafe 2:1 a ustanovili nový klubový rekord v počtu zápasů bez porážky v řadě. Maximum dosud pocházelo ze sezony 1973/74.

Hráči Barcelony nastoupili se speciálními tričky, kterými vyjadřovali podporu spoluhráči Eriku Abidalovi. Francouzský bek se ve čtvrtek podrobil operaci nádoru na játrech.

Na Barcu vlétli dopingoví komisaři. Kvůli spekulacím
Barca remizovala v Seville. Real ztrácí už jen pět bodů

Barca začala svou typickou převahou. Tlak zúročil v 17. minutě pěknou ranou z voleje Daniel Alves. Pět minut po pauze zvýšil na 2:0 tečovanou střelou Bojan Krkič, který v sestavě nahradil Pedra.

Těsně před koncem sice snížil hostující Manu, na výhře Barcelony se však už nic nezměnilo.

Pět bodů za Barcelonou se udržel druhý Real Madrid, který dokázal vyhrát v městském derby na půdě Atlética, za něž odehrál celé utkání český obránce Tomáš Ujfaluši.

Skvělou střeleckou formu potvrdil již v 11. minutě desátým gólem sezony Francouz Karim Benzema. Kanonýr převzal přihrávku Khediry a přehodil brankáře De Geu.

Druhý gól zaznamenal po půlhodině hry německý záložník Mesut Özil. V závěru sice snížil Sergio Agüero, Real ale těsné vedení udržel.

Jiří Jarošík v obraně Zaragozy v dalším zápase nedokázal zabránit porážce svého týmu na Mallorce. Jediný gól zápasu dal z přímého kopu Jonathan de Guzmán.

Španělská fotbalová liga - 29. kolo:

Mallorca - Zaragoza 1:0 (67. De Guzmán), FC Barcelona - Getafe 2:1 (17. Dani Alves, 50. Krkic - 88. Manu), Atlético Madrid - Real Madrid 1:2 (86. Agüero - 11. Benzema, 33. Özil).

1. FC Barcelona 29 25 3 1 81:15 78
2. Real Madrid 29 23 4 2 69:21 73
3. Valencie 28 16 6 6 42:32 54
4. Villarreal 28 15 6 7 47:30 51
5. Espaňol Barcelona 28 14 1 13 37:39 43
6. Bilbao 28 13 3 12 44:40 42
7. Atlético Madrid 29 11 6 12 42:39 39
8. FC Sevilla 28 11 6 11 42:43 39