Barcelona porazila Cádiz 2:0 a dál vede španělskou ligu o osm bodů před Realem

19. 2. 2023 23:28
Fotbalisté Barcelony v 22. kole španělské ligy zvítězili doma nad Cádizem 2:0. Vyhráli posedmé v řadě a na druhý Real Madrid mají stále náskok osmi bodů.
Robert Lewandowski (vpravo) slaví gól, kterým pojistil vítězství Barcelony nad Cádizem | Foto: Reuters

Katalánský velkoklub uspěl díky dvěma brankám v závěru prvního poločasu. Nejprve se trefil Roberto a v nastavení přidal svůj 15. gól v sezoně nejlepší ligový střelec Lewandowski.

Barcelona ve 22 kolech udržela 17 čistých kont a obdržela pouze sedm branek, čímž v obou případech pokořila historické rekordy.

Atlético Madrid zvítězilo doma nad Athleticem Bilbao 1:0 a bodovalo už pošesté v řadě, z toho čtyřikrát vyhrálo. Jedinou branku utkání dal v 73. minutě Griezmann.

Fotbalisté Vallecana remizovali doma s FC Sevilla 1:1. Za hosty se prvním poločase trefil Suso, v 65. minutě vyrovnal Lejeune. Vallecano díky prohře Bilbaa zůstalo šesté a drží poslední pohárovou příčku.

Espaňol Barcelona zvítězil na hřišti posledního Elche 1:0 díky Darderově brance v nastavení. Domácí od 81. minuty hráli bez vyloučeného Carmony.

Španělská fotbalová liga - 22. kolo:

Elche - Espaňol Barcelona 0:1 (90.+3 Darder), Vallecano - FC Sevilla 1:1 (65. Lejeune - 30. Suso), Atlético Madrid - Bilbao 1:0 (73. Griezmann), FC Barcelona - Cádiz 2:0 (43. Roberto, 45.+1 Lewandowski).

1. FC Barcelona 22 19 2 1 45:7 59
2. Real Madrid 22 16 3 3 46:17 51
3. San Sebastian 22 13 4 5 32:22 43
4. Atlético Madrid 22 12 5 5 31:17 41
5. Betis Sevilla 22 11 4 7 29:23 37
6. Vallecano 22 9 7 6 29:24 34
7. Bilbao 22 9 5 8 31:23 32
8. Villarreal 22 9 4 9 24:22 31