Barcelona opět padla s Realem. A to Ronaldo jen střídal

Podívejte se na fotogalerii z dnešního ligového "Clásica".
Barcelona, která v průběhu sezony válcovala jednoho soupeře za druhým, v sobotu podruhé během jediného týdne podlehl Realu Madrid, tentokrát 1:2. Utkání rozhodl Sergio Ramos.
Barcelonský obránce Gerard Pique (uprostřed) se rozcvičuje před zápasem, v němž Barca doufala v odplatu za čerstvé vyřazení z poháru.
V šesté minutě připravil gól jeden z náhradníků Álvaro Morata. Dvacetiletý útočník odcentroval přes Daniela Alvese a na vzdálenější tyči míč snadno poslal do branky Karim Benzema.
Karim Benzema slaví gól, který dostal Real do časného vedení.
3. 3. 2013 0:30
Po prohře s AC Milán a v pohárovém Clásicu Barcelona prohrála i potřetí v řadě.

Madrid - Další hořkou pilulku museli v sobotu spolknout fotbalisté i fanoušci Barcelony.

Katalánský velkoklub, který v průběhu sezony válcoval jednoho soupeře za druhým, totiž podruhé během jediného týdne podlehl Realu Madrid, tentokrát 1:2.

Pro Barcu to byla už třetí velká porážka za posledních deset dní. Minulý týden totiž nestačila v Lize mistrů na AC Milán (0:2) a tohle úterý zase podlehla na Nou Campu v odvetě španělského poháru Realu 1:3.

Domácím vyšel raketový vstup

Jako kdyby s nemocným koučem Titem Vilanovou odešla katalánskému gigantu síla. Už v 6. minutě dnešního El Clásica odflákli bránění dvojice Morata-Benzema hostující Alvés a Mascherano a francouzský snajpr měl ze dvou kroků před prázdnou brankou snadnou práci - 1:0.

Hosté se z úderu ale vzpamatovali relativně rychle. Nečekanou kolmici na Messiho vymyslel "hříšník" Alvés a argentinský štírek opět dokázal při zakončení svou genialitu - 39. ligový gól a 18. branka v duelech s odvěkým rivalem - toť aktuální vizitka Messiho.

Jenže to bylo na dlouho z obou stran všechno. Domácí totiž vyrukovali na Barcelonu opět s novinkou. Tentokrát žádné agresivní napadání. Mourinhovi hráči si pouze hlídali náběhy ostrých krajů, zbytek hráčů stál před kombinujícímu hosty a do vzdálenosti 35 metrů je nechávali hrát nerušené bago.

Druhý poločas rozhýbal Ronaldo

Účelné, zajímavé, ale nekoukatelné. Jenže když se domácí nechali vybláznit pískajícími fanoušky, málem je potrestal gólem do rozhýbané obrany Villa. Leč nestalo se a ve druhém poločase už nastoupili hráči v bílém s tradičním agresivním presinkem.

Příchodem hvězdného Portugalce se navíc rozhýbala hra "Bílého baletu" i směrem dopředu a začalo se žlutit. Jestliže v první půle nemusel hlavní sudí sáhnout ani pro jednu kartu, ve druhé měl v ruce žlutou celkem osmkrát, červenou po konci zápasu jednou.

Důvod? Po rohovém kopu Modriče se totiž v 82. minutě prosadil hlavou Ramos, následně trefil spojnici břevna a tyče Ronaldo, aby v nastavení rozhodčí nezbaštil přifilmovaný pád v pokutovém území Adrianovi.

Barcelona nezvládla psychicky závěr

Hosté jednoduše závěr nezvládli a když si to šel nastartovaný Valdés po odpískání konce hodně zblízka vyříkat s hlavním zápasu, ten neváhal a zkrotil jej nejprve žlutým a posléze i červeným kartónkem v ruce.

Na výsledku 2:1 pro domácí to nic nezměnilo. Stejně tak na suverenním vedení katalánského celku v ligové tabulce. Psychika Messiho a spol. ale dostala další tvrdý úder. Tři porážky ze čtyř zápasů totiž pro "Tým století" není příliš obvyklá vizitka.