Barcelona po těsné výhře nad Valladolidem dál stíhá vedoucí Real

11. 7. 2020 21:38
Fotbalisté Barcelony vyhráli utkání 36. kola španělské ligy nad Valladolidem 1:0 a dál s jednobodovou ztrátou stíhají vedoucí Real Madrid, který však má k dobru pondělní utkání na hřišti Granady. Vigo se nepřiblížilo udržení v soutěži, když prohrálo 1:2 v Pamploně.
Lionel Messi, Arturo Vidal
Lionel Messi, Arturo Vidal | Foto: Reuters

Výhru katalánského týmu zařídil jedinou brankou zápasu v 15. minutě po posunutí Lionela Messiho do pokutového území Arturo Vidal. Barcelonský kapitán Messi se tak dostal na metu 22 branek a 20 asistencí, což se v některé z pěti nejlepších evropských soutěží naposledy podařilo v sezoně 2002/03 útočníkovi Arsenalu Thierrymu Henrymu.

Atlético vstřelilo první branku zápasu ve 22. minutě, tu však po předcházející hře rukou videorozhodčí odvolal. Podobný příběh se opakoval o čtvrt hodiny později, to nebyla branka uznána pro ofsajd, ve kterém se nacházel unikající Álvaro Morata.

Další verdikt proti madridským přišel v 57. minutě, kdy byl vyloučen za podražení unikajícího soupeře Mario Hermoso. Atlético se ale přesto ujalo vedení, které mu v 74. minutě zařídil Diego Costa. Hostům k bodům nepomohl ani jubilejní 550. ligový start Joaquína Sáncheze, který se tak v historickém žebříčku dotáhl na druhého Raúla Gonzáleze.

Vigo se mohlo bodovým ziskem výrazně přiblížit k záchraně v La Lize. Vedení hostů po brance Santiho Miny z 10. minuty však po necelé čtvrthodině vyrovnal domácí Enric, výhru Pamploně přiřkl až v 91. minutě José Arnaiz.

Španělská fotbalová liga - 36. kolo:

Pamplona - Vigo 2:1 (23. Enric, 90.+1 José - 10. Mina), Valladolid - FC Barcelona 0:1 (15. Vidal), Atlético Madrid - Betis Sevilla 1:0 (74. Costa).