Barcelona porazila oslabené Atlético a vede před ním o tři body

Aktualizováno 30. 1. 2016 22:37
Fotbalisté Barcelony otočili klání s Atléticem, vyhráli 2:1 a na čele španělské ligy před ním mají tříbodový náskok.
Atlético prohrálo s Barcelonou už pošesté v řadě
Atlético prohrálo s Barcelonou už pošesté v řadě | Foto: ČTK

Barcelona - Fotbalisté Barcelony zvítězili ve šlágru 22. kola španělské ligy 2:1 nad Atléticem Madrid a před soupeřem, který dohrával bez dvou vyloučených, mají v čele tabulky tříbodový náskok a zápas k dobru. Katalánský celek navíc vyhrál osmé soutěžní utkání za sebou.

Aktivněji začali trochu překvapivě hosté, když ve třetí minutě napřáhl ke střele Griezmann, jeho pokus ale zneškodnil gólman Bravo. O chvíli později sice nestačil na Kokeho zakončení po Ňíguezově centru, ale Barcelona dokázala do přestávky skóre otočit.

Atlético podlehlo Barceloně pošesté v řadě

Nejprve se 12. trefou v sezoně prezentoval argentinský kanonýr Messi a Atlético inkasovalo v lize po 484 minutách. V 38. minutě si pozici v čele tabulky střelců španělské ligy upevnil 19. gólem uruguayský forvard Suárez. Na konci poločasu byl navíc za faul na Messiho vyloučen obránce Luis.

Oslabené Atlético nedokázalo na obrat domácích zareagovat a v 65. minutě navíc přišlo o druhého hráče. Stoper Godín po faulu na Suáreze inkasoval druhou žlutou kartu. Madridský celek našel po pěti zápasech přemožitele a s Barcelonou prohrál pošesté za sebou.

Villarreal se minimálně do neděle bodově dotáhl na třetí Real Madrid, když zásluhou gólu Bruna z pokutového kopu porazil Granadu 1:0. "Žlutá ponorka" bodovala v devátém zápase za sebou a před vlastními diváky popáté v řadě neinkasovala.

Projděte si tabulky elitních fotbalových soutěží

Tabulky Premier League, Serie A, Bundesligy, La Ligy a Ligue 1 najdete zde.

Zdroj: Sport

Španělská fotbalová liga - 22. kolo:

FC Barcelona - Atlético Madrid 2:1 (30. Messi, 38. Suárez - 10. Koke), Eibar - Málaga 1:2 (90.+4 Bastón - 45. Juanpi, 90.+1 Santa Cruz), Getafe - Bilbao 0:1 (24. Williams), Villarreal - Granada 1:0 (55. Bruno z pen.),

22:05 San Sebastian - Betis Sevilla.