Barcelona musela s Valencií dotahovat, remízu zařídil Messi

2. 2. 2019 20:48
Fotbalisté Barcelony remizovali v 22. kole španělské ligy s Valencií 2:2.
Lionel Messi oslavuje druhou branku do sítě Valencie
Lionel Messi oslavuje druhou branku do sítě Valencie | Foto: Reuters

Lídr tabulky prohrával po půlhodině překvapivě o dvě branky, vyrovnání zařídil Lionel Messi.

Valencie vedla od 24. minuty, kdy prošel středem hřiště Rodrigo a za obranou našel zakončujícího Gameira. Druhou trefu přidal z pokutového kopu kapitán Parejo.

Barcelona ale odpověděla o pár minut později stejným způsobem. Už padesátou penaltu v La Lize proměnil Messi. Víc jich mají na kontě pouze Cristiano Ronaldo (61) a Hugo Sánchez (56). Messi vyrovnal v 64. minutě a podtrhl devítizápasovou sérii se vstřeleným gólem.

Katalánský velkoklub nevyhrál v lize po osmi zápasech a jeho náskok v čele se může po odehrání kompletního kola zmenšit až na tři body.

Valencie je sedmá a bodově se na ni dotáhl San Sebastian, který porazil v baskickém derby Bilbao 2:1. Bilbao prohrálo po sedmi zápasech.

Čtvrtá Sevilla s Tomášem Vaclíkem v brance podlehla domácí Celtě Vigo 0:1 a prohrála potřetí z posledních čtyř zápasů.

Španělská fotbalová liga - 22. kolo: Levante - Getafe 0:0, San Sebastian - Bilbao 2:1 (16. Oyarzabal, 45. Willian José - 82. García), FC Barcelona - Valencie 2:2 (39. z pen. a 64. Messi - 23. Gameiro, 32. Parejo z pen.).

1. FC Barcelona 22 15 5 2 60:23 50
2. Atlético Madrid 21 12 8 1 32:13 44
3. Real Madrid 21 12 3 6 34:26 39
4. FC Sevilla 21 10 6 5 36:22 36
5. Getafe 22 8 8 6 25:18 32
6. Alavés 21 9 5 7 22:24 32
7. Valencie 22 6 12 4 24:20 30
8. San Sebastian 22 8 6 8 27:25 30