26. 8. 2011 23:00
Barceloně zajistili výhru Messi a Fábregas
Barcelona vybojovala už druhou trofej v nové sezoně.
Barcelona vybojovala už druhou trofej v nové sezoně. | Foto: Reuters

Monako - Už druhou trofej v letošní sezoně vybojovali fotbalisté FC Barcelony. V duelu evropského Superpoháru si vítěz Ligy mistrů poradil s FC Porto.

Barcelona v Monaku nad vítězem loňského ročníku Evropské ligy vyhrála 2:0, když se trefili Lionel Messi a Cesc Fábregas.

Katalánský velkoklub se čtvrtým triumfem v Superpoháru přiblížil rekordní bilanci italského AC Milán. Nejúspěšnějšími týmy soutěže jsou tak shodou okolností dva kluby, s nimiž se utká Viktoria Plzeň v základní skupině Ligy mistrů.

Plzeň se ve skupině může těšit na Barcelonu a AC Milán
VIDEO Cesc se prvně trefil za Barcu, ta zničila Neapol

Barcelona ovšem v samotném zápase nikterak herně nezářila. O osudu utkání rozhodla šest minut před poločasem hrubá chyba záložníka Guarína, který zpětnou přihrávkou našel Messiho a ten po kličce brankáři Heltonovi otevřel skóre střelou do prázdné branky.

Porto si výraznou šanci nevytvořilo, i když se například Hulk velmi snažil. Portugalský tým se hodně zlobil v 79. minutě, kdy sudí odpustil Barceloně jasnou penaltu po faulu Abidala na Guarína.

Druhý gól pak po geniální přihrávce Messiho přidal efektně střídající Fábregas.

Hráči Porta v závěru naplno projevili svou frustraci a předčasně do sprch museli po ostrých faulech Rolando a Guarin.

Příští rok se bude hrát o Superpohár v Monaku popatnácté a naposledy. V roce 2013 bude prestižní duel hostit pražský Eden.

Fotbalový Superpohár v Monaku:

FC Barcelona - FC Porto 2:0 (1:0)
Branky: 39. Messi, 88. Fábregas. Rozhodčí: Kuipers - Zienstra, Simons (všichni Niz.). ŽK: Iniesta - Cristian Rodríguez, Rolando, Guarín. ČK: 86. Rolando, 90. Guarín. Diváci: 18.048.

Barcelona: Valdés - Daniel Alves, Mascherano, Abidal, Adriano (63. Busquets) - Xavi, Keita, Iniesta - Pedro (80. Fábregas), Messi, Villa (61. Alexis Sánchez). Trenér: Guardiola.

Porto: Helton - Sapunaru, Rolando, Otamendi, Fucile - Guarín, Souza (77. Fernando), Joao Moutinho - Hulk, Kléber (77. Belluschi), Cristian Rodríguez (69. Varela). Trenér: Pereira.