Barcelona jen remizovala, Real Madrid i v deseti vyhrál

1. 11. 2009 23:20
Obě branky Realu do sítě Getafe vstřelil Higuaín
Real Madrid slaví gól do sítě Curychu.
Real Madrid slaví gól do sítě Curychu. | Foto: Reuters

Madrid - Fotbalisté mistrovské Barcelony remizovali v 9. kole španělské ligy s Pamplonou na jejím hřišti 1:1 a vedou tabulku o bod před Realem Madrid, který doma porazil 2:0 Getafe.

Barcelonu poslal do vedení až v 72. minutě záložník Keita, který zblízka zakončil rychlou akci spoluhráčů a navázal na svůj hattrick z minulého kola.

Hosté ale těsné vedení neudrželi. Remízu nechtěně zařídil v třetí minutě nastaveného času z poslední akce zápasu stoper Piqué, který si smolně srazil centrovaný míč do vlastní branky.

Real naplno bodoval, přestože odehrál více než hodinu v početním oslabení. "Bílý balet" se tak alespoň částečně rehabilitoval za úterní potupný debakl 0:4 ve Španělském poháru na hřišti třetiligového Alcorcónu.

Dobře přitom nezačali svěřenci trenéra Pellegriniho ani dnes a už od 28. minuty museli hrát bez vyloučeného stopera Albiola. Zachráncem Realu se stal argentinský útočník Higuaín, který dal krátce po přestávce dvě branky během tří minut a zajistil svému týmu páté ligové vítězství v pátém domácím zápase.

Sevilla porazila Xerez 2:0 na jeho hřišti a přerušila svou dvouzápasovou ligovou sérii bez vítězství a vstřelené branky. Skóre otevřel na konci úvodní půle útočník Negredo, pojistku v podobě druhého gólu přidal v nastaveném čase druhé půle Brazilec Luis Fabiano.

Valencie před Slavií vyhrála

Fotbalisté Valencie, kteří se ve čtvrtečním zápase Evropské Ligy střetnou v Edenu se Slavií Praha, dnes porazili v 9. kole španělské ligy poslední Málagu na jejím hřišti 1:0 a posunuli se na čtvrtou příčku tabulky. Jedinou trefu zápasu zařídil v 68. minutě obránce Navarro.

Valencia, která v minulém kole EL doma se Slavií překvapivě remizovala 1:1, dnes nastoupila v sestavě: César - Miguel, Navarro, Dealbert, Bruno - Pablo (78. Joaquín), Albelda, Banega (72. Maduro), Mata (90. Mathieu) - Silva, Villa.

Atlétiku výměna trenéra nepomohla

Atlético Madrid prohrálo v sobotním utkání 0:1 na půdě Bilbaa a má na svém kontě stále jediné vítězství. K bodovému zisku nepomohla celku z hlavního města ani výměna trenéra, když neúspěšného Abela Resinu vystřídal před týdnem Quique Sánchez Flores.

V zápase s Bilbaem, do něhož nastoupil v základní sestavě i český obránce Tomáš Ujfaluši, madridský klub brzy prohrával po střele Martineze. Atlético ještě předtím nastřelilo tyč a smůlu mělo i v závěru. Řadu šancí neproměnilo a dalekonosné střely Forlána a Agüera skončily znovu jen na tyči branky domácích.

Atlético tak zažívá nejhorší start do sezony od ročníku 1953/54 a patří mu v tabulce se sedmi body až osmnáctá, sestupová pozice.

Z podobné krize se naopak možná dostal Villarreal, který dnes deklasoval nováčka Tenerife na svém trávníku 5:0 a po druhé výhře v sezoně postoupil z osmnácté na třináctou pozici. Skóre zápasu otevřel v 16. minutě útočník Llorenta, ale to hlavní se dělo na stadionu El Madrigal až po přestávce.

Během pěti minut se trefili Rossi, Pires a podruhé v zápase Llorente. V závěru pak dokonal debakl pátým zásahem Cani.