Barcelona je krůček od titulu. Vyhrál i Real, ale Atlético padlo v Levante

8. 5. 2016 19:43
O titul ve španělské fotbalové lize se bude bojovat do posledního kola. Po zápasech 37. kola drží vedoucí Barcelona jednobodový náskok před Realem Madrid, naopak Atlético neudrželo mistrovské tempo a po prohře s Levante spadlo na třetí místo.
Luis Suárez se raduje z branky Barcelony
Luis Suárez se raduje z branky Barcelony | Foto: Reuters

Madrid - O titul ve španělské fotbalové lize se bude bojovat do posledního kola. Po zápasech 37. kola drží vedoucí Barcelona jednobodový náskok před Realem Madrid, naopak Atlético neudrželo: po prohře s posledním Levante spadlo na třetí místo a přišlo o šanci na zisk titulu.

Fotbalisté Barcelony rozstříleli v městském derby Espaňol vysoko 5:0. Už tradičně k vítězství nejvíce přispělo útočné trio Lionel Messi, Luis Suárez a Neymar.

"Ale podívejte na Levante s Atléticem. Sestupující tým porazil jeden z nejlepších klubů Španělska i Evropy. Takže neslavme předčasně," mírnil kouč Barcelony Luis Enrique nadšení ze hry i výsledku, po kterém jeho týmu přihraje titul v posledním kole jakákoli výhra nad Granadou.

Messi se trefil z přímého kopu

Skóre otevřel v osmé minutě Messi a byl to pro něj čtvrtý ligový gól z přímého kopu v tomto ročníku a sedmý ve všech soutěžích. Posledním hráčem, který v barcelonském dresu dokázal v lize proměnit čtyři přímé kopy, byl v sezoně 2006/07 Brazilec Ronaldinho.

Úchvatnou střeleckou formu potvrdil Suárez dvěma brankami. Za poslední čtyři zápasy se nejlepší střelec klubu i soutěže prosadil jedenáctkrát, celkem pak sedmatřicetkrát. Jeho druhý zásah byl navíc tisícím gólem této sezony španělské ligy.

Po jednom gólu přidali také Rafinha i třetí nejlepší střelec týmu Neymar a pomohli tak udržet Barcelonu na špičce tabulky. "Udělali jsme další krok k titulu. A vzhledem k tomu, jak dlouho jsme ligu vedli, si myslím, že si ho zasloužíme," prohlásil Enrique.

Simeone je na tým stejně hrdý

Změnu naopak zaregistrovalo druhé místo, na kterém Real Madrid vystřídal rivaly z Atlética. Real především díky dvěma gólům Cristiana Ronalda mohl oslavit výhru 3:2 nad Valencií a protáhl tak sérii ligových výher už na jedenáct zápasů. Na první příčku tak před posledním kolem ztrácí pouze bod.

Původně slibnější pozici naopak zahodilo Atlético, když nedokázalo udržet krok s bodovým ziskem Barcelony a překvapivě padlo s posledním Levante, jistým sestupujícím. Atlético si tak připsalo první ligovou porážku po pěti zápasech a přišlo o šanci na mistrovské oslavy.

Ačkoli madridští fotbalisté vedli už od druhé minuty po brance Fernanda Torrese, domácí dokázali do přestávky srovnat a nečekaný výsledek zařídil Giuseppe Rossi v 90. minutě.

"I v tom je krása fotbalu. Jeden tým je na sestup, druhý v Lize mistrů, ale stejně prohraje," prohlásil po utkání trenér madridského celku Diego Simeone. "Hráčům jsem ale i tak řekl, že jsem na ně hrdý. Odehráli jsme skvělou sezonu, až do poslední chvíle jsme soupeřili s Barcelonou i Realem. Takže víme, že jsme stále na správné cestě," dodal.

Projděte si tabulky elitních fotbalových soutěží

Tabulky Premier League, Serie A, Bundesligy, La Ligy a Ligue 1 najdete zde.

Zdroj: Sport

Španělská fotbalová liga - 37. kolo:

Eibar - Betis Sevilla 1:1 (73. Enrich - 37. Castro), FC Barcelona - Espaňol Barcelona 5:0 (52. a 61. Suárez, 8. Messi, 74. Rafinha, 83. Neymar), FC Sevilla - Granada 1:4 (73. González - 45.+1 a 88. Cuenca, 79. Babin, 86. El Arabi z pen.), Getafe - Sporting Gijón 1:1 (80. Ščepovič - 50. Álvarez), Las Palmas - Bilbao 0:0, Levante - Atlético Madrid 2:1 (30. Casadesús, 90. Rossi - 2. Torres), Real Madrid - Valencie 3:2 (26. a 59. Ronaldo, 42. Benzema - 55. Rodrigo, 81. Gomes), San Sebastian - Vallecano 2:1 (12. Oyarzabal, 50. Jon - 69. Guerra), Vigo - Málaga 1:0 (31. Nolito), Villarreal - La Coruňa 0:2 (32. Fajr, 57. Pérez).