Barcelona i Real za 3 body. Rozhodli Messi s Ronaldem

5. 12. 2010 21:40
Pamplona - Barcelona 0:2, Levante - Atlético 2:0

Praha - 8:0, 5:0 a 3:0. To jsou poslední ligové výsledky suveréna španělské ligy, fotbalistů FC Barcelony. Favorit tentokrát zvítězil i přes dopravní komplikace na hřišti Pamplony 3:0 a potvrdili vítězství 5:0 nad Realem Madrid v předchozím kole.

Mistrovské mužstvo, za které dvakrát skóroval Lionel Messi, po deváté ligové výhře za sebou vede tabulku o pět bodů před svým rivalem z Madridu. Real má však k dobru večerní utkání s Valencií.

Mourinho: Je to má největší prohra. Ale nejsem ponížený
Úžasné! Barcelonský uragán smetl ´Bílý balet´ pěti góly
Mourinho se vysmál trestu: ´Je to pro mě vyznamenání´

Hráči Barcelony museli do 350 kilometrů vzdálené Pamplony kvůli stávce leteckých dispečerů ve Španělsku narychlo přicestovat vlakem a autobusem. Utkání proto začalo s pětačtyřicetiminutovým zpožděním. Hosté původně chtěli sehrát utkání s jednodenním odkladem v neděli, ale představitelé domácího klubu i národní federace s tím nesouhlasili.

"Federace nás ujišťovala, že pokud nebude znovu otevřen vzdušný prostor, zápas bude odložen," uvedl viceprezident Barcelony Jordi Cardoner. "V půl druhé odpoledne našemu prezidentovi potvrdili odložení, ale ve tři hodiny z neznámých důvodů změnili názor a oznámili nám, že se musí hrát dnes. Evidentně došlo k nedorozumění," řekl Cardoner.

Obhájci titulu i tak zápas zvládli. Svěřenci Pepeho Guardioly se po nervózním úvodu dostali brzy do vedení. Ve 26. minutě Messi ideálně vyslal Pedra a mladý útočník prostřelil domácího gólmana. Hvězdný Argentinec přidal v druhém poločase dvě branky.

Poprvé se trefil Messi v 62. minutě po sólovém úniku, druhý zásah přidal třiadvacetiletý hráč šest minut před koncem z penalty. Barcelona zvítězila na hřištích soupeřů v posledních devíti ligových utkáních, čímž vyrovnala klubový rekord ze sezony 2008/2009.

Mnohem více se na vítězství nadřel Real Madrid, který na Santiago Bernabeu hostil Valencii. Domácí nastoupili bez klasického útočníka, Higuaín je zraněný a Benzemu posail Mourinho pouze na lavičku. V útoku tak vedle sebe nastoupili křídelní hráči Di Mária a Cristiano Ronaldo.

A právě portugalská hvězda nakonec rozhodla. V 74. minutě se Ronaldo trefil po přihrávce Němce Özila a v závěru pečetil svým druhým gólem vítězství. Real se tak udržel o dva body za Barcelonou.

Atléticu se nedaří

Atlético Madrid s Tomášem Ujfalušim v obraně podlehlo ligovému nováčkovi Levante na jeho hřišti 0:2 a ve třetím utkání po sobě nebodovalo. Klub ze španělské metropole si po středeční prohře s Arisem Soluň v Evropské lize výrazně zkomplikoval cestu za obhajobou trofeje a nečekané zaváhání nenapravil ani v domácí soutěži.

Valencijský klub poslal do vedení už ve třetí minutě obránce Nano, náskok zdvojnásobil po hodině hry pátým gólem v sezoně nejlepší střelec Levante Felipe Caicedo.

V útoku hostů se neprosadil Argentinec Sergio Agüero, který se v předchozích čtyřech utkáních trefil pětkrát, ani uruguayský kanonýr Diego Forlán.

Levante - Atlético Madrid 2:0 (3. Nano, 59. Caicedo), Pamplona - FC Barcelona 0:3 (65. a 84. z pen. Messi, 26. Pedro), Real Madrid - Valencie 2:0 (74. a 87. Cristiano Ronaldo), Almería - Zaragoza 1:1 (77. Piatti - 67. Fernández z pen.), Espaňol Barcelona - Gijón 1:0 (69. García), Getafe - Mallorca 3:0 (20. a 28. Rios, 79. Parejo), Málaga - Santander 4:1 (52. a 54. Rondon, 28. Eliseu, 43. Recio - 45. Rosenberg), Villarreal - FC Sevilla 1:0 (30. Nilmar), San Sebastian - Bilbao 2:0 (26. Prieto, 49. José vl. gól)

1. FC Barcelona 14 12 1 1 41:8 37
2. Real Madrid 14 11 2 1 35:11 35
3. Villarreal 14 9 3 2 27:12 30
4. Espaňol Barcelona 14 9 1 4 16:15 28
5. Valencie 14 7 3 4 19:15 24
6. San Sebastian 14 7 1 6 21:19 22
7. Mallorca 14 6 3 5 15:16 21
8. Atlético Madrid 14 6 2 6 22:19 20