2. 11. 2010 22:45
Tottenham - Inter 3:1, FC Kodaň - Barcelona 1:1
Gól Messiho na tři body proti Kodani nestačil
Gól Messiho na tři body proti Kodani nestačil | Foto: Reuters

Praha - Fotbalisté Barcelony podruhé v letošní Lize mistrů zaváhali, když na půdě Kodaně, v jejimž dresu nastoupil i český obránce Zdeněk Pospěch, uhráli jen remízu 1:1.

To nejpodstatnější se odehrálo těsně po uplynutí první půlhodiny. Ve 31. minutě otevřel skóre Lionel Messi, záhy však srovnal domácí Claudemir.

Body poztráceli i někteří další favorité. Inter podlehl 1:3 Tottenhamu, Brémy 0:2 Twente a ani bod si neodvezl Lyon z Benfiky.

Naopak Valencia doma nezaváhala proti Glasgow Rangers a Manchester deklasoval výhrou 3:0 turecký Bursaspor.

Večerní menu: Blázniví střelci se stěhují na Tottenham
Brankář Barcy mátl v LM soupeře. Nezahraje si 2 zápasy

Dánský celek se slavného soka nezalekl a očkávané barcelonské šance oplácel stejnou mincí. Napomáhaly tomu i nezvyklé chyby v defenzivě hostů. Už ve 3. minutě orazítkoval břevno Valdésovy brány Claudemir. O dvacet minut později vyděsil stejným momentm Villa domácího gólmana Wilanda.

Záhy střelci dokázali, že mají přece jen mířidla seřízena lépe. Nejprve skóre otevřel pohotovou střelou Messi, brzy však bylo vyrovnáno. Valdés podcenil centr ze strany a Claudemir střelou na vzdálenější tyč srovnal stav utkání na 1:1. Hosté se snažili ještě do poločasu strhnout vedení na svou stranu, ovšem Messi ani v jedné z trojice šancí neuspěl.

Nápor španělského týmu pokračoval i po změně stran, domácí se do hry dostávali hodně postupně. V 74. minutě se však právě oni radovali z druhé branky. Ovšem předčasně, střílející N'Doye stál v ofsajdu. Statečný výkon Kodaně málem skončil zmarem. Pedro ale v nastaveném čase trefil jen tyč.

Pro oba týmy to znamenalo udržení své pozice, neboť také druhý zápas skupiny D mezi Kazaní a Panathinaikosem skončil remízou.

Tottenham si vychutnal Inter, Valencia skotský Glasgow

Vedle Barcelony si postup do další fáze nezajistil ani Inter Milán. Proti němu se vytáhl nažhavený Tottenham, který byl blízko k úspěchu už v předchozím vzájemném zápase. A po výsledku 4:3 v Milánu se nenudili ani diváci v Londýně.

Bale byl znovu hodně vidět
Bale byl znovu hodně vidět | Foto: Reuters

Tahounem anglického týmu byl znovu Velšan Bale. Přestože góly tentokrát stříleli jeho spoluhráči. Jasný průběh nenarušila ani sedmá letošní trefa Eto'a. Londýňané tak díky lepšímu skóre vystřídali Inter v čele skupiny A.

V trápení pokračují Brémy, které nevyhrály ani na čtvrtý pokus. Po porážce 0:2 od Twente se jim pořádně vzdálila i třetí příčka.

První porážku museli spolknout hráči Lyonu. Na hřišti Benfiky Lisabon prohrávali v 67. minutě už 0:4, ale Olympique se nevídaně zvednul a skvělým finišem snížil až na konečným 4:3.

Vedení ve skupině C si upevnil Manchester United, který nadělil tři góly Bursasporu. Důležitý krok v boji o postup udělala Valencia. Španělé jasně přehráli na domácí půdě nejvážnějšího konkurenta Glasgow Rangers 3:0 a na druhém místě na něj mají náskok dvou bodů.