Barcelona díky spolupráci Villy a Messiho porazila Vallecano

17. 3. 2013 23:15
Spolupráce Lionela Messiho a Davida Villy zajistila Barceloně všechny tři góly.
Spolupráce Lionela Messiho a Davida Villy zajistila Barceloně všechny tři góly. | Foto: Reuters

Barcelona - Fotbalisté Barcelony si díky spolupráci kanonýrů Lionela Messiho s Davidem Villou poradili ve španělské lize s Vallecanem 3:1 a tabulku vedou o třináct bodů před Realem Madrid.

Bod za obhájcem titulu se udrželo třetí Atlético Madrid, které zabralo po dvou ztrátách a v Pamploně vyhrálo 2:0.

Málaga nenavázala na postup do čtvrtfinále Ligy mistrů a na domácím hřišti prohrála 0:2 s Espaňolem Barcelona.

Kvůli porážce se propadla až na šesté místo a pustila před sebe fotbalisty Valencie a San Sebastianu, kteří své zápasy v sobotu shodně vyhráli o tři góly.

Messi vstřelil už 42. gól v lize

Barceloně zajistil klidný průběh zápasu už v 25. minutě prvním gólem útočník Villa po Messiho přihrávce při rychlém brejku. Pět minut před přestávkou si oba role vyměnili a po dalším protiútoku skóroval Messi.

I v 57. minutě doputoval míč od Villovi k Messimu a argentinský kanonýr přidal už 42. gól v ligové sezoně.

Branku vstřelil v rekordním 18. utkání po sobě a pokud uspěje i v dalším kole proti Vigu, trefí se do sítě všech ostatních týmů z La Ligy v zápasech jdoucích po sobě.

Čestný úspěch hostů dnes zaznamenal Raúl Tamudo.

Atlético zastavilo sérii proher

Oba góly Atlétika obstaral Diego Costa. Brazilský útočník nejprve ve 35. minutě dorazil hlavou do sítě vlastní střelu, tři minuty po přestávce si pak naběhl na centr Kokeho ze standardní situace a zakončoval snadno z brankové čáry. Osasuna prohrála potřetí v řadě.

Sevilla potvrdila proti Zaragoze pověst jednoho z nejlepších týmů v domácích zápasech a na stadionu Ramóna Sáncheze Pizjuána potřetí za sebou jasně vyhrála, tentokrát 4:0.

Sedmnáctému Realu dal dva góly Coke, po jednom přidali José Antonio Reyes a Álvaro Negredo.

Výsledky 28. kola:

Málaga - Espaňol Barcelona 0:2 (49. Colotto, 66. Sergio García), FC Sevilla - Zaragoza 4:0 (28. a 52. Coke, 63. Reyes, 68. Negredo), Pamplona - Atlético Madrid 0:2 (35. a 48. Diego Costa), FC Barcelona - Vallecano 3:1 (40. a 57. Messi, 25. Villa - 70. Tamudo), Granada - Levante 1:1 (32. Siqueira z pen. - 50. Acquafresca).

1. FC Barcelona 28 24 2 2 88:31 74
2. Real Madrid 28 19 4 5 71:27 61
3. Atlético Madrid 28 19 3 6 50:24 60
4. San Sebastian 28 13 8 7 49:35 47
5. Valencie 28 13 6 9 41:40 45
6. Málaga 28 12 8 8 38:27 44
7. Betis Sevilla 28 13 4 11 39:42 43
8. Getafe 28 12 6 10 38:44 42