Barcelona díky Messiho gólům zdolala Santander

11. 3. 2012 23:30
Santander - FC Barcelona 0:2, Valencie - Mallorca 2:2
Lionel Messi
Lionel Messi | Foto: Reuters

Madrid - Hvězdný fotbalista Lionel Messi navázal na své rekordní pětibrankové představení proti Leverkusenu a v dnešním 27. kole španělské ligy rozhodl dvěma góly o výhře Barcelony na hřišti Santanderu 2:0.

Obhájce titulu tak udržel desetibodovou ztrátu na vedoucí Real Madrid.

Hosté z Katalánska mohli jít na stadionu El Sardinero do vedení už v 23. minutě, ale technický pokus Andrése Iniesty jen olízl břevno. Za sedm minut se však hosté dočkali, když přihrávku Ceska Fábregase zužitkoval Messi přesnou střelou ve skluzu.

Oba čtyřiadvacetiletí hráči měli výrazný podíl i na druhé brance. Obránce Racingu Domingo Cisma v 56. minutě fauloval v pokutovém území Fábregase a jeho argentinský spoluhráč se z penalty nemýlil.

Mourinhovu oslavu zachránil dvěma góly Ronaldo
Ronaldo dal v lize 30. gól, Real smetl Espaňol

Nejlepší fotbalista světa za poslední tři roky zaokrouhlil svůj účet v sezoně na 30 ligových branek a na nejlepšího střelce Cristiana Ronalda z Realu ztrácí dva zásahy.

Třetí Valencie neudržela dvoubrankové poločasové vedení nad Mallorkou, s níž nakonec doma remizovala 2:2. Za "Netopýry" se nejprve trefili Tino Costa a Aritz Aduriz, po přestávce během devíti minut vyrovnali Emilio Nsue a Víctor.

Atlético Madrid na svém hřišti porazilo nováčka z Granady 2:0 a po pěti zápasech v domácí soutěži zvítězilo. Mezi střelce se zapsali Miranda a Radamel Falcao.

Atlético Madrid - Granada 2:0