Barcelona bez Xaviho promarnila ve Vigu třígólový náskok

6. 11. 2021 18:45
Fotbalisté Barcelony prohospodařili na hřišti Viga tříbrankové poločasové vedení a po remíze 3:3 čekají už čtyři zápasy na výhru ve španělské lize. Stíhací jízdu domácích završil v šesté minutě nastavení svým druhým gólem Iago Aspas. Roli favorita naopak potvrdil Real Madrid domácím vítězstvím 2:1 nad Vallecanem, po němž se posunul do čela soutěže.
Memphis Depaylituje jedné ze svých neproměněných šancí
Memphis Depaylituje jedné ze svých neproměněných šancí | Foto: Reuters

Barcelona v noci oznámila příchod trenéra Xaviho, toho ale v dnešním duelu ještě zastoupil dočasný kouč Sergi Barjuán. Pro jeho svěřence začalo utkání skvěle, ve 34. minutě už vedli o tři branky. Postupně se prosadili Fati, Busquets a Depay.

Mladý tým Katalánců ale po pauze komfortní náskok ztratil. V 52. minutě snížil Aspas, v 74. minutě přidal další gól střídající Nolito a z poslední akce zápasu srovnal křižnou střelou znovu Aspas.

Barcelona po 22 letech nevyhrála ligový zápas, ve kterém vedla o tři góly, a v neúplné tabulce je až devátá. Vigo je na 14. pozici.

Za Real v malém madridském derby skórovali Kroos a nejlepší ligový střelec Benzema. Francouzský útočník dal deset gólů v jedenácté sezoně La Ligy, za posledních dvacet let byl úspěšnější jen Lionel Messi (v patnácti sezonách).

Vallecano v závěru jen snížilo zásluhou střídajícího Falcaa. Zkušený kolumbijský kanonýr si po příchodu do klubu drží skvělou bilanci, v osmém ligovém utkání vstřelil pátou branku a v průměru skóruje každých 67 minut.

"Bílý balet" přeskočil v tabulce o dva body San Sebastian, v neděli se na něj ale může dotáhnout Sevilla, pokud zvládne derby s Betisem. Vallecano je v neúplné tabulce šesté.

Španělská fotbalová liga - 13. kolo: Espaňol Barcelona - Granada 2:0 (30. Pedrosa, 42. De Tomás), Vigo - FC Barcelona 3:3 (52. a 90.+6 Aspas, 74. Nolito - 5. Fati, 18. Busquets, 34. Depay), Alavés - Levante 2:1 (77. z pen. a 90.+1 Joselu - 13. De Frutos), Real Madrid - Vallecano 2:1 (14. Kroos, 39. Benzema - 77. Falcao).

1. Real Madrid 12 8 3 1 28:13 27
2. San Sebastian 12 7 4 1 17:10 25
3. FC Sevilla 11 7 3 1 19:7 24
4. Atlético Madrid 11 6 4 1 18:10 22
5. Betis Sevilla 12 6 3 3 19:15 21
6. Vallecano 13 6 2 5 19:14 20
7. Pamplona 12 5 4 3 14:15 19
8. Bilbao 12 4 6 2 11:8 18