Madridské derby ovládlo Atlético, Barce se zranil Messi

29. 9. 2013 10:33
Fotbalisté Barcelony zdolali nováčka španělské ligy Almeríi 2:0 a dál vedou tabulku. Gólem přispěl k výhře i nejlepší hráč světa Lionel Messi, ale v 28. minutě střídal pro zranění.
Diego Costa slaví gól do sítě Realu Madrid
Diego Costa slaví gól do sítě Realu Madrid | Foto: Reuters

Barcelona - Fotbalisté Barcelony zdolali nováčka španělské ligy Almeríi 2:0 a po sedmi kolech dál vedou tabulku s plným bodovým ziskem. Gólem přispěl k výhře i nejlepší hráč světa Lionel Messi, ale v 28. minutě střídal pro zranění.

Bez ztráty kytičky zůstává také Atlético Madrid, které po čtrnácti letech vyhrálo ligové derby s Realem. Jedinou brankou rozhodl Costa. Soupeř Liberce v Evropské lize Sevilla hrála na půdě účastníka Ligy mistrů San Sebastianu nerozhodně 1:1.

Messiho start v Lize mistrů je nejistý

Messi otevřel proti Almeríi skóre sedm minut předtím, než se zranil, a 223. gólem v lize vyrovnal zápis Césara Rodrígueze na pátém místě historických tabulek soutěže.

Krátce na to však musel Messi se zraněným stehenním svalem hřiště opustit a na trávníku jej nahradil Xavi. V neděli absolvuje argentinská hvězda vyšetření a je otázkou, zda nastoupí v úterním utkání Ligy mistrů se Celticem Glasgow.

Po změně stran pak tečí přízemního centru Fábregase uzavřel skóre zápasu Brazilec Adriano.

Baleovi domácí premiéra zhořkla

V pořadí 153. madridské derby rozhodl v jedenácté minutě Diego Costa, který po chybě domácí obrany zužitkoval pas Kokeho. Domácí premiéra se tak nevydařila nejdražšímu fotbalistovi světa Garethu Baleovi, jenž ve druhém poločase vystřídal Ángela Di Maríu.

Atlético zvítězilo v souboji městských rivalů poprvé od 30. října roku 1999 a společně s Barcelonou zůstává jediným stoprocentním týmem nového ročníku. Naopak Real, který doma prohrál po 34 zápasech, ztrácí na vedoucí duo pět bodů.

Simeone: Favoritem na titul jsou stále Barca a Real

Trenér Atlética Diego Simeone však dál považuje Real s Barcelonou za hlavní adepty na titul. "Finančně a po individuální stránce jsou na tom lépe. My musíme využívat vlastních zbraní a zachovat chladnou hlavu. Sezona je dlouhá, nesmíme mít hlavu v oblacích. Pracujeme dobře a tohle úspěšné období je odměnou za práci celého týmu," řekl Simeone.

Sevilla se v San Sebastianu dostala do vedení v 18. minutě zásluhou první ligové trefy Jaira Samperia, ve druhém poločase ale za domácí vyrovnal francouzský útočník Antoine Griezmann. Čtyři minuty před koncem byl po druhé žluté kartě vyloučen obránce Sevilly Cala, San Sebastian však už krátkou početní výhodu gólově nevyužil.

Sestava Sevilly: Beto - Figueiras, Cala, Pareja, A. Moreno - Jairo (86. Puerto), Iborra, Rakitič, Cristóforo (78. Marin), Trochowski - Gameiro (78. Bacca).