Famózní Barcelona. Takhle se demoluje zaparkovaný autobus!

FOTO Jak Messiho legie rozdrtila milánské bojovníky
Barcelona vletěla do zápasu jako vítr a od začátku nepůjčila soupeři míč. Messi už  v 5. minutě po kombinaci s Xavim našel skulinku mezi obránci...
...a z hranice šestnáctky argentinský kanonýr zavěsil povedenou střelou do horního růžku.
Přesně takový vstup do zápasu Barca potřebovala, protože v Itálii prohrála 0:2.
Lionel Messi zdraví devadesát tisíc diváků, kteří své miláčky přivítali choreem v klubových barvách a nápisem "Jsme jeden tým".
13. 3. 2013 8:02
Vyšlo to před třemi lety Interu Milán, vyšlo to i loni londýnské Chelsea. Fotbalisté AC Milán s taktikou takzvaného zaparkovaného autobusu ovšem tvrdě narazili.

Barcelona - Vyšlo to před třemi lety Interu Milán, vyšlo to i loni londýnské Chelsea. Fotbalisté AC Milán s taktikou takzvaného zaparkovaného autobusu ovšem tvrdě narazili. Rossoneri přijeli v odvetě osmifinále Ligy mistrů na Nou Camp s jasnou taktikou: bránit, bránit a zase bránit náskok 2:0 z domácího utkání.

Jenže Barcelona tentokrát autobus zaparkovaný před brankou soupeře doslova rozprášila. Messi dvěma góly do poločasu vymazal ztrátu. A David Villa s Jordi Albou po přestávce dokonali debakl. 4:0 a katalánský velkoklub je ve čtvrtfinále.

Trenér Barcy: Hráči předvedli příkladný přístup

Není divu, že hráči i trenér Jordi Roura byli na svůj výkon pyšní. "Za první zápas jsme zklidili zaslouženou kritiku. Ale teď jsme rázně odpověděli. Jsem hrdý na svůj tým, hráči předvedli příkladný přístup a bojovnost," uvedl zastupující kouč Blaugranas.

"Když odehrajete takový zápas, můžete v klidu zapomenout na ty horší, které předcházely. Koho dostaneme ve čtvrtfinále, už je nám teď jedno," přiznal zadostiučinění David Villa.

Svěřenci Massimiliana Allegriho hráli v první půli až příliš pasivně. Vždyť míč byl na jejich kopačkách pouhopouhých 29 procent času. Tentokrát to prostě hostující tým s urputnou defenzívou přehnal. Messimu stačilo málo. Našel si dvě autobusová miniokénka a jeho levačka byla jako obvykle dokonalá.

Měli i štěstí, Niang trefil pouze tyč

Přesto měli milánští jednu velkou šanci, jak boj o postup mezi osm nejlepších týmů zvládnout úspěšně. Za stavu 1:0 jim ji nabídl domácí stoper Javier Mascherano. Po jeho chybě šel Niang sám na branku, ovšem trefil jen tyč.

"Samozřejmě, že s výsledkem i s hrou musíme být spokojení. Ale já sám se sebou rozhodně ne. Udělal jsem chybu, kterou si v týmu jako je Barcelona nesmím dovolit," kál se argentinský fotbalista. Měl štěstí. Ale ruku na srdce, při včerejší formě modročervených by dost možná ani inkasovaný gól nebyl neřešitelnou překážkou.