13. 3. 2011 22:50
Real - Alicante 2:0, FC Sevilla - Barca 1:1
Gól Bojana Krkiče k výhře Barcy nestačil
Gól Bojana Krkiče k výhře Barcy nestačil | Foto: Reuters

Madrid - Fotbalisté Realu Madrid porazili ve španělské lize nováčka Alicante 2:0 díky dvěma brankám Karima Benzemy a stáhli náskok vedoucí Barcelony na pět bodů. Obhájce trofeje totiž remizoval na hřišti FC Sevilla 1:1.

V dalším utkání porazila Zaragoza favorizovanou Valencii 4:0, když ji už v páté minutě poslal do vedení český stoper Jiří Jarošík.

Fotbalisté Barcelony tak nedokázali navázat na úterní výhru nad Arsenalem v osmifinále Ligy mistrů. Obhájce trofeje alespoň šestadvacátým ligovým utkáním bez porážky za sebou vyrovnal klubový rekord ze sezony 1973/1974.

Barcelona udolala Zaragozu, Real vyhrál i bez Ronalda

Hosté se po brzkém neuznaném Messiho gólu z trestného kopu dostali do vedení po půl hodině hry. Ideální Alvesovu přihrávku zblízka uklidil do odkryté branky útočník Bojan Krkič, jenž ve 13. minutě nahradil zraněného spoluhráče Pedra.

Lionel Messi se tentokrát neprosadil
Lionel Messi se tentokrát neprosadil | Foto: Reuters

Barcelona v prvním poločase dominovala a nejlepší střelec soutěže Lionel Messi krátce před přestávkou hlavičkoval do břevna.

Fanouškům zatrnulo na konci prvního poločasu, když si hvězdný Argentinec po střetu s brankářem Javim Varasem poranil koleno a musel být na hřišti ošetřován. Nejlepší hráč světa za minulé dva roky se však dal do pořádku a nastoupil i do druhého poločasu.

V něm se výrazně zlepšili domácí, kteří po čtyřech minutách vyrovnali. Útočník Álvaro Negredo vyzval přesným centrem ke skórování volného hlavičkujícího záložníka Jesúse Navasa.

V dalším průběhu zápasu už se skóre nezměnilo, přestože měla obě mužstva několik slibných šancí. Svěřenci Pepa Guardioly na hřištích soupeřů neprohráli v jednadvacátém utkání La Ligy za sebou a vylepšili si vlastní rekord.

Real vyhrál zásluhou dvou gólů Benzemy

Real si udržel stoprocentní domácí bilanci. Pod trenérem Josém Mourinhem vyhrál na stadionu Santiaga Bernabéua čtrnáctý ligový a celkově 21. soutěžní zápas v sezoně.

Karim Benzema
Karim Benzema | Foto: Reuters

Klub ze španělské metropole bude chtít prodloužit sérii i ve středeční odvetě osmifinále Ligy mistrů proti Lyonu.

Real bez zraněného nejlepšího střelce Cristiana Ronalda poslal do vedení Benzema ve 24. minutě po Arbeloově pasu, pojistku přidal francouzský útočník po individuální akci jedenáct minut po přestávce.

Třiadvacetiletý hráč má v poslední době výbornou střeleckou formu a ve třetím ligovém utkání po sobě nasázel soupeřům dvě branky. V této sezoně La Ligy zatím Benzema zaznamenal devět gólů.

Villarreal přišel o výhru proti devíti hráčům

V dalším utkání neudržel čtvrtý Villarreal jednobrankové vedení nad sestupem ohroženým Gijónem, který v nastaveném čase i bez dvou vyloučených hráčů vyrovnal z penalty na konečných 1:1.

Hráči Villarrealu se radují po vstřelení branky Valencii během utkání španělské Primera Division. | Foto: Reuters

Domácí "Žlutou ponorku" poslal do vedení ve 29. minutě nejlepší střelec týmu Giuseppe Rossi svým patnáctým zásahem v sezoně. Italský útočník se trefil ve čtvrtém soutěžním utkání po sobě.

Šance hostů se ještě snížila v 65. minutě, když byl po druhé žluté kartě vyloučen obránce José Ángel. V poslední minutě navíc dostal červenou kartu i další bek Gijónu Rafael Sastre a o výsledku se zdálo být rozhodnuto.

Za dvě minuty však v pokutovém území fauloval domácí stoper Gonzalo pronikajícího Davida Barrala a křídelní útočník Diego Castro z pokutového kopu devátým gólem v ročníku získal cennou remízu.

Oba týmy naplno bodovaly jen jednou z posledních sedmi ligových duelů.

Atlético opět nevyhrálo, Zaragoza sestřelila Valencii

Druhé madridské mužstvo Atlético remizovalo i s krajním obráncem Tomášem Ujfalušim na půdě předposlední Almeríe 2:2, přestože v utkání dvakrát vedlo.

Jiří Jarošík
Jiří Jarošík | Foto: ČTK

Na zásahy argentinského útočníka Sergia Agüera však dokázali odpovědět domácí Albert Crusat a střídající Henok Goitom. Hosté tak z posledních devíti ligových utkání jen dvakrát naplno bodovali a vzdálili se kýženým pohárovým příčkám.

Zatímco Ujfaluši bral jen bod, druhý z Čechů ve španělské lize Jarošík podruhé za sebou slavil domácí vítězství a znovu k němu přispěl gólem.

Stejně jako před deseti dny proti Bilbau se prosadil po standardní situaci. Naběhl si za obranu na přímý kop a hlavou poslal Zaragozu do vedení.

To ještě do poločasu zvýšil Herrera a po změně stran navíc Valencie přišla o vyloučeného Stankevičiuse. Definitivní podobu výsledku pak dal dvěma pokutovými kopy Gabi.

Almería - Atlético Madrid 2:2 (49. Crusat, 77. Goitom - 39. a 61. Agüero), Real Madrid - Alicante 2:0 (24. a 56. Benzema), Zaragoza - Valencie 4:0 (65. a 75. obě z pen. Gabi, 5. Jarošík, 40. Herrera), Espaňol Barcelona - La Coruňa 2:0 (62. Alonso, 81. Verdú), Levante - Mallorca 1:1 (37. Juanlu - 60. Ramis), Pamplona - Santander 3:1 (20. Sola, 24. Nekounam z pen., 50. Soriano - 52. Rosenberg), San Sebastian - Málaga 0:2 (25. Duda, 53. Rondón), Villarreal - Gijón 1:1 (29. Rossi - 90.+2 D. Castro z pen.), FC Sevilla - FC Barcelona 1:1 (49. Navas - 30. Bojan).

1. FC Barcelona 28 24 3 1 79:14 75
2. Real Madrid 28 22 4 2 67:20 70
3. Valencie 28 16 6 6 42:32 54
4. Villarreal 28 15 6 7 47:30 51
5. Espaňol Barcelona 28 14 1 13 37:39 43
6. Bilbao 27 13 2 12 42:38 41
7. Atlético Madrid 28 11 6 11 41:37 39
8. FC Sevilla 28 11 6 11 42:43 39