Barca překvapení nepřipustila a kráčí do finále poháru

yac
5. 2. 2009 23:30
FC Barcelona - Mallorca 2:0
Barcelonský Hanry se raduje ze vstřelené branky do sítě Mallorcy.
Barcelonský Hanry se raduje ze vstřelené branky do sítě Mallorcy. | Foto: Reuters

Barcelona - Jen velmi málo sázkařů pravděpodobně ve čtvrtečním semifinálovém utkání španělského poháru zklamala Barcelona, když na domácím stadionu Nou Camp porazila Mallorcu 2:0.

Lídra španělské ligy Barcelonu a jejího dnešního soupeře totiž dělí v tabulce soutěže přesně 39 bodů a Mallorca je po další prohře v posledním kole s Osasunou stále na beznadějně posledním místě La Ligy.

Také vzájemné uktání, které se v katalánské metropoli hrálo před měsícem, vyznělo jednoznačně pro Barcelonu (3:1)

O první branku Barcelony ve čtvrtečním utkání se postaral Henry, když hlavičkou zužitkoval centr Krkiče. Na dva nula zvyšoval excelentně zahraným přímým kopem v 73. minutě Marquéz, který nedal brankáři hostí Pintovi žádnou šanci a vymetl pravou šibenici.

Beckham už nic neskrývá: Chci zůstat v AC Milán

Mallorca, která celý zápas pojala velice defenzivně, se v posledních minutách pokusila zvýšit aktivitu, ale do žádné větší šance se nedostala, a tak skóre zůstalo na hodnotě ze sedmdesátétřetí minuty.

Do odvety tak má mnohem lepší vstupní pozici katalánský velkoklub, i když další utkání se hraje na hřišti Mallorcy.

Vítěz tohoto semifinále se utká s lepším z dvojice Sevilla - Bilbao. Jejich první zápas ve středu skončil vítězstvím Sevilly 2:1, a tak jsou zde šance pro oba týmy stále otevřené.

Copa del Rey, první zápas semifinále (5/2)