Barca padla ve Valladolidu, Atlético vyhrálo a dohnalo Real

8. 3. 2014 18:58
Fotbalisté Barcelony prohráli ve španělské lize ve Valladolidu 0:1 a v případě výhry Atlética nad Celtou Vigo a na druhém místě je vystřídalo Atlético Madrid.
Barceloně k vítězství nepomohl ani Neymar.
Barceloně k vítězství nepomohl ani Neymar. | Foto: Reuters

Madrid - Fotbalisté Atlética Madrid porazili ve španělské lize díky dvěma gólům Davida Villy Celtu Vigo na jejím hřišti 2:0 a sesadili z druhého místa Barcelonu.

Katalánský velkoklub totiž prohrál ve Valladolidu 0:1 a po druhé porážce z posledních tří zápasů ztrácí na Atlético jeden bod. Valladolid přitom dosáhl na teprve pátou výhru v sezoně a po předchozích pěti ztrátách se díky tomu vymanil ze sestupového pásma.

Villa rozhodl o výhře ve Vigu během dvou minut krátce po hodině hry a má na kontě už třináct branek. Po Diegu Costovi je druhým nejlepším střelcem klubu. Gólman Atlética Thibaut Courtois nastoupil k 100. zápasu, od debutu v sezoně 2011/2012 vychytal 48 čistých kont.

Barcelona nastoupila i se svými největšími hvězdami Lionelem Messim a Neymarem, přesto utrpěla už čtvrtou ligovou porážku. Výhru domácích zařídil v 17. minutě premiérovou brankou ve španělské lize záložník Fausto Rossi, který je ve Valladolidu na hostování z Juventusu.