Barca opět baví fanoušky. I díky znovuzrozenému Messimu

Jaroslav  Šindelář Jaroslav Šindelář
22. 9. 2014 15:16
Čtyři zápasy, čtyři výhry a skóre 11:0. Taková je bilance fotbalistů Barcelony v novém ročníku španělské BBVA Ligy.
Podívejte se na sestřih ze zápasu Barcelona - Levante. | Video: youtube.com

Barcelona - Čtyři zápasy, čtyři výhry a skóre 11:0. Taková je bilance fotbalistů Barcelony v novém ročníku španělské BBVA Ligy. Navíc pátou výhru v pátém soutěžním zápase sezony si Barca připsala výhrou 1:0 v úvodním zápase základní skupiny Ligy mistrů proti APOELu Nikósie.

Katalánský velkoklub tak zažívá procitnutí po nepodařené poslední sezoně, která skončila pro Barcu neúspěchem v podobě absence jakékoliv trofeje. V úvodu nové sezony se však španělská média rozplývají nad pohlednou hrou celého týmu a především nad znovuzrozeným Lionelem Messim.

Po letním příchodu kouče Louise Enriqueho se argentinský útočník dostal do své obvyklé formy, což potvrdil v nedělním duelu na hřišti Levante, v němž dvěma gólovými přihrávkami a jedním zásahem významnou měrou přispěl k výhře 5:0. A to ještě neproměnil penaltu po faulu na svou osobu.

Barca odpověděla na kanonádu Realu

Barcelona tak ideálním způsobem odpověděla na sobotní kanonádu největšího soupeře v boji o ligový titul. Real totiž v sobotu vyhrál v La Coruni 8:2, a Barca tak udržela před svým rivalem v tabulce šestibodový náskok.

Ve 34. minutě měl 27letý Argentinec velkou zásluhu na úvodním gólu svého týmu, když ze středového kruhu našel za obranou rozběhnutého Neymara, který utekl obránci, obhodil si i brankáře a poté skóroval téměř v pádu do opuštěné brány.

Těsně před poločasem jej navíc v pokutovém území stáhnul k zemi Loukas Vyntra, který byl po tomto zákroku přísně vyloučen. K exekuci penalty se postavil sám Messi, poslal gólmana soupeře na druhou stranu, střelou k tyči však bránu minul.

Enrique: Messi je naprosto výjimečný

Messi tak neproměnil svou jedenáctou penaltu v kariéře a jubilejní desátou za Barcu, což vtipně oglosoval na svém twitterovém účtu někdejší obránce Liverpoolu Jamie Carragher, který v ligové kariéře nepřekonal gólmana soupeře ani jednou, naopak osmkrát poslal míč za záda svého gólmana. "Ani já si nedal tolik vlastních gólů!"

To však Messiho nemuselo dlouho mrzet, protože ještě do poločasu zvýšil náskok Barcy parádní dělovkou pod břevno Ivan Rakitič. A v 57. minutě hry další parádní kolmicí připravil gól pro střídajícího mladíka Sandra Ramíreze.

A v 77. minutě po chybném výhozu gólmana Fernándeze uzavřel skóre povedeným přehozením brankáře. "Messi je mimořádný, naprosto výjimečný hráč. Jeho spoluhráči ví, že když má míč, dokáže skórovat nebo vymyslet asistenci," chválil muže utkání trenér Luis Enrique.

"Povedený vstup? Ještě je brzy"

Messi tak nechává zcela zapomenout na nepovedenou poslední sezonu, kterou mu nejprve pozastavilo zranění a poté se s formou nepotkal až do konce, což se potvrdilo především na mistrovství světa v Brazílii.

Především však nechal zapomenout na herní trápení svého týmu ze závěru sezony, kdy si Barca nechala doslova mezi prsty protéct ligový titul, který nakonec překvapivě získalo Atlético Madrid.

A svým způsobem tak těší klubovou legendu Luise Enriqueho, který klub převzal po odchodu Argentince Geralda Martina. "Pokud vymažeme některé zbytečné chyby v brejcích, budu spokojený. Až teprve pak můžu říct, že se nám vstup do sezony povedl," přiznal někdejší záložník španělské reprezentace.