Barák pomohl skolit zvučného soupeře: Verona porazila Juventus a je osmá

30. 10. 2021 20:08
Fotbalisté Juventusu podlehli v 11. kole italské ligy Veroně 1:2 a podruhé za sebou nebodovali. Vítězství Hellasu zajistil Giovanni Simeone.
Antonín Barák
Antonín Barák | Foto: Reuters

Antonín Barák odehrál za Veronu celý zápas a pomohl k posunu na osmé místo tabulky, Juventus je devátý. Bergamo díky brance Martena de Roona ze čtvrté minuty nastavení zachránilo remízu 2:2 s Laziem. Atalanta je dál pátá, Římanům patří šesté místo.

Laziu zařídil vedení v 18. minutě Pedro, těsně před pauzou odpověděl Zapata. Hostům vrátil náskok v 74. minutě nejlepší střelec Serie A Immobile, ale jeho devátý gól v sezoně na vítězství nestačil. Poslední slovo totiž měl De Roon. Římský tým venku v lize nevyhrál popáté za sebou.

Verona potvrdila, že s Juventusem v posledních zápasech neprohrává. Fotbalisté Hellasu nestačili na turínský velkoklub naposledy na podzim 2019. O druhé výhře z posledních tří zápasů rozhodl v prvních čtrnácti minutách Simeone, který je s osmi brankami druhým v tabulce střelců Serie A. Juventusu dal naději McKennie, ale více fotbalisté Staré dámy nestihli.

Italská fotbalová liga - 11. kolo: Bergamo - Lazio Řím 2:2 (45.+1 Zapata, 90.+4 De Roon - 18. Pedro, 74. Immobile), Hellas Verona - Juventus Turín 2:1 (11. a 14. Simeone - 80. McKennie), FC Turín - Sampdoria Janov 3:0 (17. Praet, 53. Singo, 90.+3 Belotti).

1. Neapol 10 9 1 0 22:3 28
2. AC Milán 10 9 1 0 23:9 28
3. Inter Milán 10 6 3 1 26:12 21
4. AS Řím 10 6 1 3 18:10 19
5. Bergamo 11 5 4 2 20:14 19
6. Lazio Řím 11 5 3 3 22:19 18
7. Hellas Verona 11 4 3 4 24:20 15
8. Juventus Turín 11 4 3 4 15:15 15