Neapol přetlačila Juventus, Barák odehrál celý zápas za Udine, to ale prohrálo už pojedenácté v řadě

22. 4. 2018 17:13
Antonín Barák a Jakub Jankto byli u jedenácté prohry Udine v řadě. Tentokrát nestačili na Crotone. Neapol přehrála Juventus.
Udine prohrálo už pojedenácté
Udine prohrálo už pojedenácté | Foto: ČTK

Řím - Obránce Kalidou Koulibaly rozhodl v 90. minutě o vítězství fotbalistů Neapole 1:0 ve šlágru 34. kola italské ligy na hřišti Juventusu Turín. Vítězové na úřadujícího mistra ztrácí už jen bod. Juventus v Serii A prohrál poprvé po dvaceti zápasech, hosté prodloužili sérii venkovních utkání bez porážky na třicet.

Lazio Řím porazilo Sampdorii Janov 4:0 a v tabulce dotáhlo městského rivala AS. Zvítězil také Inter Milán 2:1 na hřišti Chieva. Naopak do stále větší krize upadá Udine, jež ztratilo vedení s Crotone a po jedenácté v řadě prohrálo. Antonín Barák za poražené odehrál celé utkání, Jakub Jankto naskočil do hry v 62. minutě.

Pro Juventus nastala komplikace už v desáté minutě důležitého duelu s Neapolí, neboť musel kvůli zranění hřiště opustit stoper Chiellini. Příliš šancí k vidění v první půli nebylo, za domácí byl nejblíže brance Pjanič, který trefil tyč. Na druhé straně minul v zajímavé příležitosti branku Hamšík.

Slovenský kapitán Neapole měl první šanci i po změně stran, vystřelil však jen do boční sítě. Hosté působili nadále aktivněji, v 73. minutě vytáhl domácí gólman Buffon reflexivní zákrok proti Callejónovi, kterému ale následně byl odmáván těsný ofsajd.

V poslední minutě už ale Neapol skórovala. Po Callejónově rohovém kopu se hlavou trefil stoper Koulibaly a rozhodl o první ligové výhře Neapole na hřišti Juventusu od října 2009.

Lazio proti Sampdorii potvrdilo ofenzivní kvality. S 83 brankami je nejproduktivnějším týmem Serie A, čtyři góly dalo dnes. V prvním poločase se hlavou prosadili Milinkovič-Savič a De Vrij, jenž je se šesti brankami nejproduktivnějším obráncem soutěže. V závěru přidal další dva zásahy nejlepší střelec italské ligy Immobile a Lazio posedmé v řadě bodovalo.

V závěsu za římským celkem zůstal Inter, který sice ve Veroně v prvním poločase s Chievem nehrál dobře, po změně stran se ale dostal do dvoubrankového vedení. Úvodní trefu zaznamenal Icardi, jenž je prvním hráčem Interu, kterému se podařilo vstřelit 26 branek v ligové sezoně, po Antoniu Angelillovi (1958/59).

Další zásah přidal Perišič, na druhé straně jen zkorigoval stav Stepiňski. Chievo čeká na výhru už pět zápasů a na pásmo sestupu má k dobru jen dva body. Stejně je na tom sedmnácté Crotone, které ale získalo důležité tři body v Udine. Domácí sice poslal do vedení v šesté minutě Lasagna, už za minutu ale vyrovnal Simy a v závěru dokonal obrat Faraoni.

Crotone, za které nenastoupil stoper Stefan Simič, odsoudilo čtyři kola před koncem k sestupu Benevento. To sice v sobotu překvapivě zvítězilo 1:0 na hřišti AC Milán, na Crotone už ale ztrácí nedostižných 14 bodů a s nejvyšší soutěží se po roce rozloučí.

Posledních několik minut odehrál za Boloňu Ladislav Krejčí, jeho tým remizoval bez branek v Cagliari. Bergamo poskočilo po výhře 2:1 nad FC Turín na šesté místo o bod před AC Milán.

Italská fotbalová liga - 34. kolo:

Cagliari - Boloňa 0:0, Bergamo - FC Turín 2:1 (53. Freuler, 64. Gosens - 56. Ljajič), Chievo - Inter Milán 1:2 (90. Stepiňski - 52. Icardi, 61. Perišič), Lazio Řím - Sampdoria Janov 4:0 (85. a 88. Immobile, 32. Milinkovič-Savič, 43. De Vrij), Udine - Crotone 1:2 (6. Lasagna - 7. Simy, 86. Faraoni), Juventus Turín - Neapol 0:1 (90. Koulibaly).