Barák gólem rozhodl o výhře fotbalistů Verony nad Parmou

15. 2. 2021 23:01
Záložník Antonín Barák v utkání 22. kola italské ligy rozhodl gólem o vítězství fotbalistů Verony 2:1 nad Parmou.
Antonín Barák
Antonín Barák | Foto: ČTK

Šestadvacetiletý český reprezentant se prosadil v 62. minutě a připsal si pátou branku v probíhajícím ročníku Serie A.

Hosty sice poslal v osmé minutě z penalty do vedení Juraj Kucka, ale chvíli nato bylo po vlastním gólu Alberta Grassiho srovnáno. Obrat domácího Hellasu dokonal po přestávce Barák a Verona díky němu vyhrála po dvou předchozích porážkách 0:2 s Udine a 1:3 s AS Řím.

V tabulce patří Veroně deváté místo se ztrátou sedmi bodů na pohárové pozice. Parma, která sice ukončila třízápasové čekání na vstřelený gól, prohrála počtvrté za sebou a je na předposledním 19. místě. Od příček zajišťujících záchranu ji dělí čtyři body.

Italská fotbalová liga - 22. kolo: Hellas Verona - Parma 2:1 (13. vlastní Grassi, 62. Barák - 8. Kucka z pen.)

1. Inter Milán 22 15 5 2 54:24 50
2. AC Milán 22 15 4 3 45:25 49
3. AS Řím 22 13 4 5 47:35 43
4. Juventus Turín 21 12 6 3 41:19 42
5. Neapol 21 13 1 7 45:21 40
6. Bergamo 22 11 7 4 49:29 40
7. Lazio Řím 22 12 4 6 37:30 40
8. Sassuolo 22 9 7 6 36:33 34