Barák a Jankto v ohrožení. Do Udinese se má vrátit Andrea Stramaccioni, který vyhořel ve Spartě

Je to překvapivá informace. Italský kouč Andrea Stramaccioni, bývalý kouč Sparty, má nakročeno k návratu do italského Udinese.
Andrea Stramaccioni
Andrea Stramaccioni | Foto: Milan Kammermayer

Udine - Má před sebou těžký úkol. Trenér Massimo Oddo má dnes večer vyhrát v Neapoli, jinak v Udinese, jehož dres oblékají čeští mladíci Jakub Jankto a Antonín barák, končí.

A na uvolněné místo už je podle italského tisku připraven naskočit Andrea Stramaccioni, který byl v březnu propuštěn z lavičky pražské Sparty.

Pro dvaačtyřicetiletého Itala by to by pikantní návrat. V roce 2014 už v Udinese působil, ale tým nedokázal dovést na lepší než na 16. místo. Fiaskem následně skončilo jeho angažmá v Panathinaikosu Atény.

Svou pověst si nevylepšil ani v pražské Spartě, kde se stal jedním z nejméně úspěšných koučů v jejím historii s bodovou úspěšností 55 procent. Na Letnou si přivedl jedenáct drahých posil včetně přešlapů jako jsou Biabiany, Janko, Mandjeck, nebo Kaya, přesto s týmem nedokázal přejít třetí předkolo Evropské ligy ani osmifinále domácího poháru.

V lize pak Sparta pod jeho vedením doklopýtala na páté místo, než ji po remíze s Brnem v 19. kole převzal kouč Pavel Hapal.

Stramaccioni se nyní má stát třetím trenérem v jedné sezoně po Luigim Delnerim a Oddovi. Přestože před čtyřmi lety neodcházel z Udine v dobrém, v jeho prospěch hraje fakt, že je oblíbencem syna šéfa klubu Gina Pozza. Stramaccioniho úkolem má být konsolidace a záchrana mužstva v letošní sezóně a příprava nového, konkurenceschopného týmu do dalších let. S informací přišel reportér italské odnože televize Sky Gianluca Di Marzio, 

Jestli se tak skutečně stane, mají se Jakub Jankto a Antonín Barák na co těšit. Obvyklou Stramaccioniho strategií je to, že při svém příchodu do klubu přivede celou řadu posil, kterým pak dává prostor na hřišti.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 1 hodinou

Babiš nemá s Kulhánkem jako případným ministrem zahraničí problém. Ve čtvrtek se sejde i se Zemanem

Premiér Andrej Babiš (ANO) nemá problém s kandidátem ČSSD na ministra zahraničí Jakubem Kulhánkem (ČSSD). Řekl to ve středu Rádiu Z. Prezident Miloš Zeman přijme Kulhánka ve čtvrtek na zámku v Lánech. Kulhánek má ve funkci nahradit odvolaného Tomáše Petříčka (ČSSD). Dosud svou nominaci nechtěl komentovat s tím, že se k ní vyjádří až po schůzi se Zemanem.

Spolupráce by podle Babiše mohla být ještě lepší než s jeho předchůdcem v čele české diplomacie Tomášem Petříčkem (ČSSD). Ve čtvrtek ráno se chce premiér s Kulhánkem sejít, řekl novinářům. "Budeme diskutovat o zahraniční politice," řekl Babiš. Dodal, že Kulhánka považuje za pracovitého a slušného člověka.

Kulhánek je dlouhodobým Hamáčkovým spolupracovníkem. Zastával také pozici náměstka pro řízení sekce bezpečnostní a multilaterální na ministerstvu zahraničí v době, kdy úřadu šéfoval Zaorálek. Náměstkem byl také na ministerstvu obrany. Kulhánek studoval mezinárodní vztahy na Univerzitě Karlově v Praze, magisterský titul má z washingtonské Georgetown University.

Po Kulhánkově nástupu na ministerstvo vnitra média upozornila na jeho angažmá v čínské společnosti CEFC Europe, kam nastoupil po odchodu z ministerstva zahraničí. Experti oslovení Hospodářskými novinami to vnímali jako bezpečnostní riziko. "V minulosti jsem působil ve firmě jako externí konzultant a mimo jiné jsem se věnoval analýze investičních projektů a regulačnímu prostředí v EU," řekl k tomu tehdy Kulhánek.

Zdroj: Domácí
Další zprávy