Barák a Jankto v ohrožení. Do Udinese se má vrátit Andrea Stramaccioni, který vyhořel ve Spartě

Jiří Škuba František Typovský Jiří Škuba, František Typovský
18. 4. 2018 12:54
Je to překvapivá informace. Italský kouč Andrea Stramaccioni, bývalý kouč Sparty, má nakročeno k návratu do italského Udinese.
Andrea Stramaccioni
Andrea Stramaccioni | Foto: Milan Kammermayer

Udine - Má před sebou těžký úkol. Trenér Massimo Oddo má dnes večer vyhrát v Neapoli, jinak v Udinese, jehož dres oblékají čeští mladíci Jakub Jankto a Antonín barák, končí.

A na uvolněné místo už je podle italského tisku připraven naskočit Andrea Stramaccioni, který byl v březnu propuštěn z lavičky pražské Sparty.

Pro dvaačtyřicetiletého Itala by to by pikantní návrat. V roce 2014 už v Udinese působil, ale tým nedokázal dovést na lepší než na 16. místo. Fiaskem následně skončilo jeho angažmá v Panathinaikosu Atény.

Svou pověst si nevylepšil ani v pražské Spartě, kde se stal jedním z nejméně úspěšných koučů v jejím historii s bodovou úspěšností 55 procent. Na Letnou si přivedl jedenáct drahých posil včetně přešlapů jako jsou Biabiany, Janko, Mandjeck, nebo Kaya, přesto s týmem nedokázal přejít třetí předkolo Evropské ligy ani osmifinále domácího poháru.

V lize pak Sparta pod jeho vedením doklopýtala na páté místo, než ji po remíze s Brnem v 19. kole převzal kouč Pavel Hapal.

Stramaccioni se nyní má stát třetím trenérem v jedné sezoně po Luigim Delnerim a Oddovi. Přestože před čtyřmi lety neodcházel z Udine v dobrém, v jeho prospěch hraje fakt, že je oblíbencem syna šéfa klubu Gina Pozza. Stramaccioniho úkolem má být konsolidace a záchrana mužstva v letošní sezóně a příprava nového, konkurenceschopného týmu do dalších let. S informací přišel reportér italské odnože televize Sky Gianluca Di Marzio, 

Jestli se tak skutečně stane, mají se Jakub Jankto a Antonín Barák na co těšit. Obvyklou Stramaccioniho strategií je to, že při svém příchodu do klubu přivede celou řadu posil, kterým pak dává prostor na hřišti.

 

Právě se děje

Další zprávy