Baníku hrozí další trable, musí zaplatit milion Lukešovi a Karviné

ČTK ČTK
16. 9. 2015 14:37
Baníku Ostrava sice byly odblokovány přestupy ve sporu s Viktorií Žižkov, ale poslední tým tabulky Synot ligy si na dlouho neoddychne. Musí totiž do čtrnácti dnů zaplatit bývalému kapitánovi Martinu Lukešovi a druholigové Karviné milion korun, jinak opět pozbyde práva registrovat nové hráče.
Martin Lukeš
Martin Lukeš | Foto: Dalibor Sosna

Ostrava - Fotbalovému Baníku Ostrava hrozí další pozastavení přestupů. Klub v minulých dnech prohrál arbitrážní řízení s bývalým kapitánem Martinem Lukešem a druholigovou Karvinou a pokud do dvou týdnů nesrovná dluhy v celkové výši kolem milionu korun, čeká ho další zákaz přestupů.

Ostrava musí Karviné z rozhodnutí arbitrážní komise zaplatit 800 tisíc korun za přestup srbského záložníka Vladana Miloslavjeva, který už v Ostravě nepůsobí, a dalších 200 tisíc korun Lukešovi za dlužnou mzdu a úroky z prodlení.

Na klub se tak valí další problém. Přestupy měl zablokovány až do tohoto pondělí kvůli dlouholetému složitému sporu s Viktorií Žižkov. Nové hráče mohl před utkáním s Duklou zaregistrovat až poté, co na výzvu soudu splatil jistinu čtyři miliony korun do vyřešení sporu.

"Přes napjatou situaci z hlediska současného postavení v tabulce se nenecháme tlačit do kouta. Jsme přesvědčeni, že v soudní při uspějeme, jistina nám bude vrácena a účet za záchranu Baníku tak již nebude dále narůstat," uvedl majitel Baníku Petr Šafarčík na oficiálním webu klubu.

Zatímco kauza Žižkov má kořeny v roce 2010 ještě v éře dřívějšího majitele Tomáše Petery, obě nynější pohledávky už jdou za současným vedením Baníku.

Grafika: Tabulky, program, profily. Vše o Synot lize 2015/16

Synot liga 2015/2016

Podívejte se na program, výsledky i tabulky Synot ligy

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 1 hodinou

V Jeseníkách horští záchranáři vyhlásili druhý stupeň lavinového nebezpečí

V Jeseníkách vyhlásili horští záchranáři druhý stupeň lavinového nebezpečí z pětibodové škály. Důvodem je to, že v závěru pracovního týdne napadl další sníh a na některých svazích hrozí uvolnění deskových lavin. Na webu Horské služby Jeseníky to oznámil její dispečer Jiří Hejtmánek. Ve vyšších polohách Jeseníků nyní leží několik desítek centimetrů sněhu, na hřebeni je nesouvislá sněhová pokrývka vysoká zhruba deset centimetrů. Druhý lavinový stupeň znamená mírné nebezpečí.

"Během posledního sněžení připadlo v Jeseníkách zhruba 15 centimetrů sněhu. V závětrných lavinových svazích je uloženo přibližně 40 centimetrů nového a větrem přefoukaného sněhu, který je uložen na tvrdou firnovou vrstvu. Je velká pravděpodobnost uvolnění deskových lavin už při malém dodatečném zatížení lyžaře," uvedl Hejtmánek.

Při druhém lavinovém stupni je uvolnění laviny možné hlavně při velkém dodatečném zatížení, a to zejména na strmých svazích většinou uvedených v lavinové předpovědi. Tento stupeň bývá obvykle vyhlašován pro polovinu zimního období a stává se při něm 34 procent lavinových nehod. V Jeseníkách platí lavinové stupně pouze v lavinových katastrech, které leží mimo turistické oblasti.

Zdroj: ČTK
Další zprávy