Baník zachránil bod na Slavii v posledních sekundách

12. 11. 2010 20:10
16. kolo: Slavia Praha - Baník Ostrava 1:1 (1:0)
Radim Řezník a Josef Hušbauer se radují z vyrovnání
Radim Řezník a Josef Hušbauer se radují z vyrovnání | Foto: Jakub Šafránek

Praha - Gól Josefa Hušbauera v posledních sekundách avizovaného nastavení druhého poločasu rozhodl o tom, že fotbalisté ostravského Baníku získali v 'záchranářském' duelu důležitý bod za remízu 1:1 na hřišti pražské Slavie.

Po předehrávce 16. kola první ligy se tak mohl radovat především trenér Karol Marko, který si odbyl na lavičce Baníku svou premiéru.

Ani jednomu týmu však získaný bod k posunu tabulkou nepomohl. Slavia i Baník se sice dotáhly na Bohemians 1905, kvůli horšímu skóre jim stále patří 13., resp. 14. příčka.

Kladivo na chuligány. Vstupenky budou jen na jméno

Slavii tak nepomohlo ani více než hodinové vedení, které jí ve 30. minutě zajistil svým premiérovým ligovým gólem v červenobílém dresu Jiří Koubský.

Největší pozornost si už před zápasem vyžádali příznivci hostujícího mužstva. Před týdnem se totiž někteří z nich podíleli na bitce s policií před stadionem na Bazalech během zápasu s Plzní a dvanáct z nich bylo zatčeno.

Do Edenu nakonec přijelo zhruba dvě stě ostravských fanoušků, kteří se až na pár zapálených dýmovnic ve svém sektoru prohřeškům proti fotbalovým normám nedopustili.

Fotbalisté Slavie se radují z gólu Jiřího Koubského
Fotbalisté Slavie se radují z gólu Jiřího Koubského | Foto: Jakub Šafránek

Slavia, jejíž jméno bylo v posledním týdnu skloňováno především kvůli zimnímu propouštění hráčů, od úvodních minut navazovala na výkon z úterního pohárového zápasu proti Žižkovu, který v Edenu vyhrála 3:0.

V 15. minutě se v obrovské šanci objevil podzimní tahoun sešívaných Karol Kisel, který se po vyražené střele Jaroslava Černého objevil sám před Daňkem, v záklonu však hlavičkou bránu přestřelil. Střela Milana Černého však o chvíli později těsně minula tyč.

Baník se po počátečním ostychu osmělil ve 24. minutě, kdy Fantiš přiťukl osamocenému Šenkeříkovi, bývalý hráč Slavie však ve stoprocentní příležitosti pálil z deseti metrů jen do tyče Zlámalovy brány.

Slavia tak zákonitě o šest minut svého soupeře potrestala brankou. Tentokrát pálil zpoza vápna Kisel, míč se odrazil od tyče k volnému Koubskému, a ten z malého vápna pohodlně překonal Daňka.

Zklamaný Zdeněk Zlámal
Zklamaný Zdeněk Zlámal | Foto: Jakub Šafránek

Sešívaní mohli litovat, že své vedení v závěru poločasu nenavýšili. Jaroslav Černý ve 38. minutě po přihrávce svého jmenovce Milana z úhlu jen těsně minul pravou tyč, v závěru poločasu si pak role prohodili, Milan však tentokrát těsně minul levou tyč.

I ve druhém poločase měli územní převahu domácí. V 68. minutě se po průniku Kisela odrazil míč opět k Milanu Černému, jeho střelu však konečky prstů vyrazil Daněk.

Sedm minut před koncem měl obrovskou příležitost k navýšení vedení Kisel, střelu po zemi do Daňkova protipohybu však těsně před brankovou čarou vykopl obránce Neves.

A tak tentokrát přišel trest v podobě vyrovnání na druhé straně. Zeherův centr z pravé strany srazila obrana Slavie před pokutové území, kde stál osamocený Hušbauer, a povedenou střelou k levé tyči Zlámalovy brány zachránil pro Slavii bod.

Petrouš: Fotbal dokáže být hodně krutý

Jen těžko hledal na pozápasové tiskové konferenci slova kouč Slavie Michal Petrouš. "Fotbal dokáže být hodně krutý, my jsme v tom dneska hráli hlavní roli. Dostat góla v poslední sekundě je tragédie, vyžrali jsme si to do dna," řekl ČTK.

Příčinou remízy podle něj bylo selhávání jeho hráčů v koncovce.

"Měli jsme to rozhodnout v první půli, kdy jsme Ostravu jasně přehrávali a bohužel jsme dali jen jednu branku. V druhé půli nás začala Ostrava přehrávat, na kluky možná dolehla únava z úterního pohárového utkání," dodal Petrouš.

Zato Karol Marko byl viditelně spokojen. "Dneska jsme potřebovali hrát na bod a musíme si ho velmi vážit. Za druhý poločas jsme si bod zasloužili, i když to stále nebyl fotbal podle mých představ," řekl někdejší kouč Jihlavy a Příbrami.

"Nikdy se nevzdávám, jsem bojovník, takže jsem do poslední chvíle věřil, že vyrovnáme. Dneska jsem cítil, že máme mužstvo na to, aby hrálo výš. Těším se na zimní pauzu, kdy mužstvo připravíme tak, aby hrálo fotbal podle našich představ," dodal Marko.

16. kolo první fotbalové ligy:

Slavia Praha - Baník Ostrava 1:1 (1:0)
30. Koubský - 90.+2 Hušbauer. Rozhodčí: Zelinka - Ubias, Urban. ŽK: Hora, Belaid, Kaufman, Hubáček, Čelůstka - Marek, Šenkeřík, Varadi, Neuwirth, Zeher, Lukeš. Diváci: 4407.
Slavia: Zlámal - Kaufman, Čelůstka, Koubský, Hubáček - Dembélé - Hora, Belaid (69. Jarolím), M. Černý (76. Koreš) - J. Černý, Kisel (90. Ragued). Trenér: Petrouš.
Ostrava: Daněk - Řezník, Neuwirth, Bolf, Neves - Marek, Hušbauer - Varadi (71. Pilík), Lukeš, Fantiš - Šenkeřík (62. Zeher). Trenér: Marko.